AVM’ler ramazana özel saat belirliyor

10 Temmuz 2014 Perşembe

Perakende sektörü, alışveriş merkezlerinde açılış-kapanış saatlerini değiştirmeyi tartışıyor. Birleşmiş Markalar Derneği (BMD) konuyla ilgili markaların görüşlerini alırken, AVM’lerin ramazan nedeniyle 11.00’de açılıp, gece 23.00’te kapanması öngörülüyor

avmler-ramazana-ozel-saat-belirliyor

Alışveriş merkezlerinin açılış-kapanış saatlerine ramazan ayı ayarı geliyor. Ramazan nedeniyle AVM’lerin 11.00’de açılıp, gece 23.00’te kapanması değişikliği bazı AVM’ler tarafından uygulanırken bazıları eski saatlerinde kalmayı tercih etti.

Bazı marka sahipleri cumartesi günleri ise AVM’lerin gece 24.00’te kapanmasını, pazar günü ise öğlen 12.00’de açılmasını istiyor.

Sektörden gelen tepkiler olumlu
Sektörde bu uygulamanın sadece ramazan değil tüm yaz sezonu için geçerli olmasını talep edenler de var. Twigy’nin sahibi Sinan Öncel, konuyla ilgili olarak mağazaların ramazanda sahura kadar dahi açık kalabileceğini söylerken, Avva’nın sahibi Volkan Atik, “Bazı arap ülkelerinde ramazan süresince AVM’lerin gece yarısı 03.00’lere kadar açık kaldığını biliyoruz. Bizde 23.00’e kadar açık kalacak olması elbette olumlu” dedi.

NG Style Yönetim Kurulu Başkanı Nazlı Aldıkaçtı Gürer’se, “Saat düzenlemesi yapılırsa çok güzel olur. Kapanış saati 24.00’e bile çekilebilir” diye konuştu.Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri