Hatalı üründe yeni dönem

21 Ağustos 2013 Çarşamba

Tekstil ve konfeksiyon ürünlerinin geri çağırma ilanları, resmi ilanla yapılacak

hatali-urunde-yeni-donem

Tekstil ve konfeksiyon ürünlerinin geri çağırma ilanları, ülke genelinde dağıtımı yapılan, bir önceki ayın en yüksek tirajlı 10 gazetesinden 3'ünde ve ülke genelinde yayın yapan 2 televizyon kanalında, her birine en az 2 gün süreyle olmak üzere verilecek.

Ekonomi Bakanlığı tarafından "Bazı Tekstil Ve Konfeksiyon Ürünlerinin Denetimine İlişkin Tebliğ'de (İthalat: 2013/15) Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliğ" Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanarak yürürlüğe girdi. Buna göre, toplatılamadığı için imha edilemeyen veya düzeltilemeyen eşya, en son satışı yapan gerçek veya tüzel kişilerce ilan yoluyla geri çağrılacak.

Bu ilanlar, ülke genelinde dağıtımı yapılan ve Basın İlan Kurumu verilerine göre bir önceki ayın en yüksek tirajlı 10 gazetesinden 3'ünde ve ülke genelinde yayın yapan 2 televizyon kanalında, her birine en az 2 gün süreyle ve Ekonomi Bakanlığı İthalat Genel Müdürlüğü’nce belirlenen şekle ve içeriğe uygun olarak yapılacak. İlan yükümlülüğü tamamlanan eşya için imha yükümlülüğü yerine getirilmiş sayılacak.

Kaynak: HabertürkGüvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri