n11.com “Perakendenin 100 Devi” listesinde

11 Ocak 2017 Çarşamba

Perapost dergisi, araştırma şirketi CRIF’le işbirliğine imza atarak Türkiye’de faaliyet gösteren en büyük 100 perakende şirketini belirledi. İlk kez geçtiğimiz yıl gerçekleştirilen araştırmanın 2’nci senesinde n11.com, 21’inci sırada yer alarak Türkiye’den listeye girebilen tek açıkpazar e-ticaret platformu oldu

n11com-“perakendenin-100-devi”-listesinde

Perakende dünyasını buluşturan Perapost Dergisi, araştırma şirketi CRIF’le işbirliğine imza atarak Türkiye’de faaliyet gösteren en büyük 100 perakende şirketini belirledi. Türkiye’de perakende sektöründe faaliyet gösteren firmaların 2015 yılı net satış rakamlarına göre değerlendirilen araştırmada n11.com, 2015 yılsonu 1 milyar TL ticaret hacmiyle ‘Perakendenin 100 Devi’ arasında 21. sıraya yerleşti.

 

Kuruluşundan bu yana geçen üç buçuk seneyi aşkın zaman zarfında n11.com’un KOBİ’lere güçlü bir e-ticaret kanalı sunarak hızlı ve istikrarlı bir büyüme gerçekleştirdiğini belirten n11.com Genel Müdürü Won Yong Jo: “E-perakendenin toplam perakende sektörü içerisinde alacağı pay ve gelirlerin, dolayısıyla hem iş ortağımız olan marka ve mağazaların hem de bizim karlılığımızın artması kaçınılmaz.Listede cirosu 1 milyar TL ve üzerinde bulunan ilk 21 şirket arasına girereksektördeki şeffaflığımızı ve gücümüzü birkez daha gösterdik.Platformumuzda bulunan işletmelerin n11.com’un sağladığı e-ticaret deneyimi ve sunulan katma değerlerden faydalanarak 2015 yılı içerisinde ulaştıkları 1 milyar liralık ticaret hacmi, n11.com’un ekonomiye kazandırdığı, özellikle KOBİ ağırlıklı üreticilerin cirosudur. Önümüzdeki dönemde de KOBİ’leri, bu sayede de e-ticareti büyütmeye devam edeceğiz.” dedi.