NCR, Walmart’a 10 bin Self-Checkout cihazı kuracak

27 Kasım 2012 Salı

Self-servis teknolojileri alanında küresel lider konumundaki NCR, Walmart müşterileri için daha fazla self-checkout sistemi kurulumu yapacak. NCR, 2013 yılında, ABD’deki bin 200’den fazla Walmart mağazasında daha 10 bin adet Self Servis Checkout sistemi kuracak

ncr-walmarta-10-bin-self-checkout-cihazi-kuracak

NCR Perakendecilik Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Scott Kingsfield, “Alışveriş yapan müşteriler ve perakendeciler, self-checkout cihazlarının sağladığı hız ve değeri, takdirle karşılıyor. Müşterilerimiz bize bu sistemin diğer perakende segmentlerine yayıldığını görmekten memnuniyet duyacaklarını söylüyor” dedi. 

ABD’de, ülke çapındaki Walmart müşterileri, her hafta milyonlarca değişik ürünün satın alımında NCR self-checkout cihazlarını kullanıyor. Walmart Amerika’nın Yenilikten Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Jeff  Mc Allister, “Müşterilerimiz her zaman olduğundan daha farklı bir alışveriş deneyimi yaşıyor; biz de müşterilerimizin ihtiyaçlarına cevap verebilmek için self-checkout sistemi gibi yenilikçi teknolojiler kullanıyoruz” şeklinde konuştu.

Self-checkout sistemi ile müşteriye daha iyi hizmet
Yakın bir zaman önce yapılan bağımsız bir piyasa araştırmasına göre, self-checkout sistemli marketlerden alışveriş yapanların yüzde 64’ü ile kasiyerli marketlerden alışveriş yapanların yüzde 44’ü, self-checkout seçenekleri sunan perakendecilerin, müşteriye daha iyi hizmet verdiklerine inanıyor.

Aynı araştırmada, self-checkout cihazlarını kullanan müşterilerin yüzde 70’i, Walmart gibi perakendecilerde de, self-checkout’lar görmeyi istediklerini belirtiyor. Kasiyerli marketlerden alışveriş yapanların yarısının ise self-checkout’ların, Walmart gibi büyük marketlerde yaygınlaşmasını istediklerini ifade ediyor. 

İnsan Faktörü Mühendisliği Grubu’ndan uzman desteği alınıyor
NCR ayrıca ülke çapındaki Walmart ve Sam’s Club’larda düzenli servis ve bakım programları da sunuyor. Müşteriler daha büyük değer sunan daha kolay, daha uygun deneyimler ararken, NCR da aralarında perakende, finansal hizmetler, seyahat ve konaklamanın da bulunduğu çok çeşitli sektörlerden müşterilerine, hem kendi sektörleri içinde hem sektörler arasında müşteri deneyimlerini dönüştürmelerinde yardımcı oluyor.

NCR, her gün 300 milyon etkileşim gerçekleştirilmesini sağlayarak, şirketlerin ve tüketicilerin iletişim, etkileşim ve işlem yapma yöntemlerinde önderlik ediyor.

*Araştırmalar Ocak ve Mayıs ayları arasında Amerika’nın Kuzeydoğu ve Orta Batı’sındaki marketlerde, bağımsız araştırma kuruluşlarınca yapılmıştır. Yarısı self-checkout cihazlarını kullanmış, yarısı ise yardımlı checkout kullanmış 400 katılımcı ile satın alma işlemlerini bitirdikten hemen sonra görüşmeler yapılmıştır. Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri