İsviçreli dev, Ankaralı Batıgrup’u satın alıyor

06 Eylül 2017 Çarşamba

Dünyanın en büyük diş implantı üreticisi olan İsviçreli Straumann Holding, Ankara merkezli Batıgrup'u satın alıyor

isvicreli-dev-ankarali-batigrupu-satin-aliyor

İsviçreli dev firmalar tarafından Türkiye’de yapılan 2’inci satın alma haberi bugün geldi. Dünya genelinde 98 ülkede 190 fabrika ile faaliyet gösteren Sika’nın, pazarın önde gelen mastik ve yapıştırıcı üreticilerinden biri olan ABC Kimya'yı satın aldığını duyurduktan sonra diğer bir satın alma haberi Straumann Holding’den geldi. Dünyanın en büyük diş implantı üreticisi olan Straumann, Batıgrup olarak bilinen Batıgrup Dental Diş Ürünleri'nin yüzde 70 hissesini satın alacağını açıkladı. İsviçreli dev, Batıgrup'un yanında Batı Dental İç Dış Ticaret Anonim Şirketi ve Botiss Dental Tıbbi Malzemeler Dış Ticaret Anonim Şirketi'nin bazı mal varlıklarını da devralacak.

 

Aslında Batugrup ile Straumann arasında halihazırda kuvvetli bir iş ilişkisi bulunuyor. 2002 yılında kurulan Batı Dental, Straumann'ın Türkiye'deki tek yetkili distribütörü olarak hizmet veriyor. 60 yıl önce kurulan ve merkezi Basel'de bulunan Straumann'ın bünyesinde 4 bin kişi çalışıyor. Firmanın ürünleri 100'den fazla ülkede satılıyor. Şirketin 2016 yılı geliri ise 918 milyon İsviçre Frangı seviyesinde bulunuyor.

 

Kaynak: www.haberturk.comGüvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri