Hakkâri teknolojiyle buluştu

14 Şubat 2014 Cuma

Türkiye’nin ilk teknoloji perakende şirketi Bimeks, dün (13 Şubat) Hakkari’nin ilk teknoloji mağazasını açtı

hakkari-teknolojiyle-bulustu

‘Teknoloji’nin kalbi burada atıyor’ sloganı ile çalışmalarını sürdüren Bimeks, Türkiye’yi teknolojiyle buluşturmaya devam ediyor. Hakkâri’nin ilk teknoloji mağazasını açan Bimeks, Hakkâri halkına uygun fiyat ve müşteri memnuniyeti anlayışıyla teknolojiyi taşıyor. Şirket aynı zamanda son açtığı Hakkâri mağazasıyla, Doğu’dan Batı’ya herkese aynı hizmeti aynı kalite ile sunacağının teminatını veriyor. 

Bimeks Genel Müdürü Arif Bayraktar ve Hakkari mağazasının franchise sahibi Burhan Çapik’in ev sahipliği yaptığı açılışa, Hakkari Belediye Başkanı Doktor Fadıl Bedirhanoğlu, ve Hakkari Müftüsü M. Fesal Geylani ve Hakkari Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Servet Taş katıldı.

Açılışta konuşan Bimeks Genel Müdürü Arif Bayraktar, “Türkiye genelinde mağaza açtığımız 50’nci il olan Hakkâri’ye, teknolojiyi getiren ilk şirket olmaktan mutluluk ve gurur duyuyoruz. Doğu Anadolu Bölgesi’nin 7’nci mağazası olan Hakkâri mağazamızla, Doğu illerimizde istihdamı giderek artırıyoruz. Ayrıca; içinde bulunduğumuz barış sürecini desteklemek ve Kuzey Irak’tan kaynaklanan ticari potansiyeli de değerlendirmek istiyoruz. Burada açtığımız 250 metrekarelik mağazamızda, en son teknoloji görüntüleme sistemleri, beyaz eşya, cep telefonu, bilgisayar gibi her türlü tüketici elektroniğini değerli halkımız ile buluşturuyoruz” diye belirtti.

Bayraktar sözlerine şöyle devam etti, “Türkiye’nin ilk teknoloji perakende şirketi olarak, 1990 yılında açılan ilk mağazamızdan bu yana Hakkari’de açtığımız bu 47’nci franchise mağazamız ile birlikte toplamda 107 mağazaya ulaştık. Yakın zamanda Osmaniye ve Yozgat’ta açacağımız mağazalarımızla Türkiye’ye yayılmaya devam edeceğiz.”

Franchise mağaza ortağı Burhan Çapik ise “Bimeks gibi büyüyen bir firma ile bir arada olmaktan mutluluk duyuyoruz. Bu mağaza şehrimiz için büyük önem taşıyor, Hakkâri’ye yapılan ticari yatırımların en önemlilerinden biri. Farklı sektörlerden mağazaların da gelecek dönemde Hakkâri’ye mağaza açabilmeleri için bir örnek olmayı umut ediyoruz” şeklinde konuştu.

İMKB’de işlem gören ilk teknoloji perakende şirketi Bimeks, aynı zamanda AVM’lere giren ilk teknoloji perakende şirketi olma özelliği de taşıyor. Bimeks,  2013’ün Kasım ayında Electro World’ün Türkiye’deki mağazalarını satın alarak ile bir gecede iki kat büyüdü. Mağazalarının yanı sıra web sitesi ile de müşterilerine ulaşan Bimeks, toplam cirosunun yüzde 7’sini online mağazasından elde ediyor. Türkiye’deki Darty mağazalarını satın almak için de Ocak 2014’te ön anlaşma imzalayan Bimeks, şu an 93 bin metrekarelik bir alanda tüketicilerini ağırlıyor.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri