Hasbro’nun merkez üssü İstanbul

14 Aralık 2012 Cuma

Orta Doğu ve Kuzey Afrika’dan sonra Yunanistan’ın yönetimi de Hasbro Türkiye Genel Müdürü Canan İlter’e bağlandı

hasbronun-merkez-ussu-istanbul

Amerika merkezli dünya oyuncak devi Hasbro, Hasbro Türkiye’de 17 yıldır görev yapan Canan İlter’i Orta Doğu ve Kuzey Afrika’dan sonra Yunanistan’dan da sorumlu Genel Müdür olarak atadı. Hasbro Türkiye, Orta Doğu ve Kuzey Afrika Genel Müdürü Canan İlter, artık Hasbro Yunanistan’ın da faaliyetlerinden sorumlu olacak.

İstanbul Üniversitesi İşletme bölümü mezunu olan Canan İlter, aynı üniversitede Uluslararası İşletme Yönetimi Yüksek Lisans Programı’nı tamamladıktan sonra kariyerine 1989 yılında Price Waterhouse’da başladı. Ardından Bank Indosuez EuroTurk Bank’ta kariyerine devam eden İlter, 1996 yılında Hasbro dünyasına katıldı.

Türkiye, Hasbro’nun “yıldızlı” ülkesi
Türkiye, Hasbro’nun dünyada gelişen pazarlar kategorisinde ilk beşteki “yıldızlı” ülkelerinden biri. “Yıldızlı ülke” Hasbro için büyüme potansiyeli vaat eden, yatırım anlamında önde tutulan ülke anlamına geliyor. Türkiye, bu anlamda stratejik önem taşıyor.

Hasbro dünya CEO’su Brian Goldner, yakından izleyip takip ettiği ülkeler arasında bulunan Türkiye hakkında şunları söylüyor: “Türkiye dinamik, değişken ve büyüyen bir pazar. Genç nüfusu, hızla büyüyen ekonomisi ve stratejik konumuyla Türkiye, Hasbro için çok önemli ve gelecek vaat eden bir ülke. Türkiye’nin bölgedeki gücüne inanıyoruz ve bu bağlamda daha kapsamlı yatırım yapmak ve faaliyetlerimizi geliştirmek üzere Orta Doğu, Kuzey Afrika ve Yunanistan’ı Hasbro Türkiye Genel Müdürü Canan İlter’e bağladık. Buradaki ekibimizin tüketicilerle iletişiminin ne kadar güçlü ve başarılı olduğunu gördükçe, çok daha fazlasını başarabileceklerine inandık. Hasbro Türkiye ekibinin pazarlama faaliyetleri, yaratıcı fikirleri oldukça dikkat çekici ve bu anlamda ekibin bu fikirlerini Türkiye dışına, başka pazarlara taşıyabilecek bir potansiyeli bulunuyor.”

Hasbro Türkiye, Orta Doğu, Kuzey Afrika ve Yunanistan Genel Müdürü Canan İlter de konuyla ilgili şunları söyledi: “Hasbro, Türkiye pazarında 25 yıldan fazladır faaliyet gösteriyor. 1999’da Hasbro Türkiye olarak her yıl çift haneli büyüme oranlarıyla çok yol kat ettik. İstanbul’da Hasbro’nun Orta Doğu, Kuzey Afrika ve Yunanistan için merkez üssü olmaktan gurur duyuyoruz.”Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri