IFS Grup, yurtdışına açılıyor

30 Ocak 2014 Perşembe

Türkiye’nin en kapsamlı ve en modern gıda analiz laboratuvarından IFS Laboratuvarlar Grubu, yurtdışına açılıyor

ifs-grup-yurtdisina-aciliyor

Uluslar arası bir grupla 100 milyon dolarlık yatırım anlaşması imzalayan İstanbul merkezli IFS Laboratuvarlar Grubu, yurtiçinde İzmir, Mersin, Antalya, Ankara ve Bursa’da şubeler açacak. Kısa bir süre sonra yurtdışına da açılmayı hedefleyen IFS Laboratuvarlar Grubu, Suudi Arabistan, Katar, Bahreyn ve Kuzey Irak’ta laboratuvarlar kuracak. IFS Laboratuvarlar Grubu, gelecek yıl ise borsaya açılmayı hedefliyor.

100 milyon dolarlık yatırım anlaşması imzalandı
IFS Laboratuvarlar Grubu Genel Müdürü Kadir Gürbüz, Türkiye’nin en kapsamlı ve en modern gıda analiz laboratuvarını İstanbul’da 950 metrekarelik bir alana kurduklarını belirterek, yurtiçinde ve yurtdışında bu sektörde büyümek istediklerini ifade etti. Uluslararası bir yatırımcı grubunun kendilerine iş ortaklığı teklifi yaptığını söyleyen Gürbüz, “Yabancı yatırımcı grubu ile 100 milyon dolarlık yatırım anlaşması imzaladık. Yabancı ortakla yapılan güç birliğinin ardından gerek yurtiçinde gerekse yurtdışında hızla büyümeye devam edeceğiz.” dedi.

Suudi Arabistan, Katar, Bahreyn ve Irak’a açılıyor
Türkiye’de İzmir, Mersin, Antalya, Ankara ve Bursa’da yeni şube açmak için yer arayışlarına başladıklarını ifade eden Gürbüz, yurtdışında ise Suudi Arabistan, Katar, Bahreyn ve Kuzey Irak’ta laboratuvarlar kuracaklarını kaydetti. Bu laboratuvarların fizibilite çalışmalarının tamamlandığını dile getiren Gürbüz, 2015’in son çeyreğinde ise borsaya açılacaklarını kaydetti. Bölgesinin istikrar adası olan, son yıllarda elde ettiği ekonomik güçle dimdik ayakta duran Türkiye’nin yabancı yatırımcı çekmeye devam ettiğinin altını çizen Gürbüz, bunun son örneğinin ise yabancı bir yatırımcı ile imzaladıkları yatırım ortaklığı anlaşması olduğunu kaydetti. 

Laboratuvarda tüm analizler yapılıyor
İnsan sağlığını ve güvenilir gıda konusunu önemsediklerini belirten Gürbüz, bu yatırımın sektöre yapılan en büyük yatırım olduğuna dikkat çekti. Laboratuvarlarında gıdanın bilişiminde bulunmaması gereken maddeleri tespit etmek üzere her türlü gıdada ve gıda ile temas noktalarında tüm analizleri yaptıklarını ifade eden Gürbüz, “Her türden ürünün ulusal ve uluslar arası standartlar, normlar, yasalar, yönetmelikler, yönergeler ve uygulamalara uygunluğunu teknik olarak incelenme ve ürün üzerine ilgili uygunluk işaretinin uygulanması hizmetlerini sunuyoruz. Tüketicilerin güvenilir gıdaya ulaşmalarına katkı sağlıyoruz.” dedi.

Amaç gıdanın güvenli bir şekilde sofraya ulaşması
Gıda ile ilgili her türlü konuda yurt içi ve yurt dışında gözetim, denetim ve belgelendirme hizmetleri verdiklerini aktaran Gürbüz, “Ulusal ve uluslar arası üniversite, kamu, özerk ve özel kuruluşlar ile gıda, su çevre ve veteriner alanlarında faaliyet gösteren vakıf ve derneklere doğrudan destek vererek gıda, su ve çevre alanında bilimsel araştırmalar yapıyoruz. Ayrıca sektöre yönelik seminer, panel, sempozyum ve konferanslar da düzenliyoruz. Tek amacımız, gıdanın tarladan sofraya güvenli bir şekilde ulaşmasına yardımcı olmak.” diye konuştu.
 Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri