İnanılmaz hikâyelerin yaratıcısı Akilah Azra Kohen Agora’ya geliyor

28 Temmuz 2015 Salı

İnanılmaz hikayelerin yaratıcısı, Fİ,Çİ ve Pİ üçlemesinin yazarı Akilah Azra Kohen, 1 Ağustos Cumartesi günü saat 17:00’de Agora Alışveriş Merkezi’nde sevenleri ile buluşacak

inanilmaz-hikayelerin-yaraticisi-akilah-azra-kohen-agoraya-geliyor

Akhilah Azra Kohen, D&R Live İmza Günü Etkinlikleri kapsamında 1 Ağustos Cumartesi günü saat 17:00’de Agora Alışveriş Merkezi A Blok aktivite alanında okurlarıyla buluşacak. Okurlarının ‘Akhilah’ mahlasıyla tanıdığı Kohen, ‘Fi’ ve ‘Çi’ kitaplarının ardından serinin sonuncusu olan ‘Pi’ ile ziyaretçilerin karşısında olacak.

Akilah Azra Kohen Kimdir?
İstanbul Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema ile Ottawa Üniversitesi Üçüncü Dünya Ülkelerine Yardım Ekonomisi bölümlerinden mezun. Daha sonra, Boğaziçi Üniversitesi Klinik Psikoloji Master Programına katılmıştır. İyi derecede İngilizce ve İtalyanca konuşan Azra Kohen, Liverpool Üniversitesi Psikoloji bölümünde master yapmakta. Organik tarıma, evrenin matematiğine ve bir yaratıcı olduğuna inanıyor. Dünyadaki en büyük problemin ne eğitim, ne işsizlik, ne de parasızlık olmadığını bilir; ona göre en büyük problem annelerdir. Çocuklarına kimlik bilinci yüklemeyerek bireyselliğe erken yaşta uyanmalarını engelleyen anneler yüzünden dünyanın bugün bu karmaşada olduğunu düşünür. Bir bireyin bile doğru davranarak dünyayı değiştirebileceğine ve hakiki insan olmak için her an evrimleşebildiğimize inanır. Emektar bir canseverdir.

Kohen sonuncusu olan Pi kitabında, asıl anlatılmak istenilenleri anlattığını dile getiriyor. “Savaşların savaşılarak kazanılamayacağını, asıl zaferin ancak doğrudan ayrılmayınca kazanıldığını Özge anlatsın sana, yaptığımız her şeyin evrende dönüp dolaşıp bize nasıl geri geldiğini Can’dan dinle, Analiz edebildiğimiz kadar güçlü, sadeliğimiz kadar güzel, gerçekliğimizdeki samimiyet kadar eşsiz olduğumuzu Bilge’de gör, kendi değerini başkalarının gözünden biçenlerin acısını Duru’yla anla ve Deniz’in düşüncelerinde tanış geleceğin insanıyla… Gel benimle. Yolumuz uzun değil, Nihayet sana gidiyoruz, bana… Biz’e.” Fİ-Çİ-Pİ üçlemesini hayata verdiği anekdotlarla anlatmıştır.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri