İyi görünmek demokratikleşti

05 Mart 2015 Perşembe

P&G Türkiye’nin kişisel bakım markalarıyla desteklediği gençlik hareketi #banabak, bu yıl 5’incisi düzenlenen Mixx Awards’da (Marketing and Interactive Excellence) üç ödül aldı

iyi-gorunmek-demokratiklesti

P&G Türkiye, Orkid, H&S, Gillette, Max Factor, Pantene, İpana gibi kişisel bakım markalarıyla geçtiğimiz aylarda yeni nesil bir hareket başlattı. #banabak, gençlere, aslında sadece genç oldukları için bile güzel olduklarını, kişisel bakımlarına özen göstererek, daha fazla çabaya ihtiyaç duymadan da iyi görünebileceklerini, özgüvenli bir duruşun tüm kapıları açabileceğini hatırlatan ve onları destekleyen yeni nesil bir gençlik akımı. #banabak hareketi sosyal medyada da oldukça dikkat çekerek gençler arasında farkındalık yarattı.

Proje üç ödül aldı
Uluslararası bir yarışma olan Mixx Awards, dijital reklamcılığı geliştiren ekipleri ve markaları ödüllendiriyor. Dijital yaratıcılık ve sonuçları üzerine odaklanan Mixx Awards, reklamları stratejiden yaratıcı çalışmaya ve uygulamaya, medya planlamasından entegrasyona, verimlilikten yatırımın geri dönüşüne (ROI) kadar tüm katmanlarıyla değerlendiren tek dijital yarışma. Bu yıl 5’incisi düzenlenen Mixx Awards, P&G’nin #banabak projesini Marka Farkındalığı ve Konumlandırma, Lansman Çalışmaları ve Doğrudan Pazarlama alanlarında ödüle layık gördü.

Hareket ünlüler öncülük ediyor
Bir gencin en özgüvenli halinin #banabak hali olduğu inancından doğan bu yeni hareketin sözcülüğünü oyuncu Özge Özpirinçci, ünlü fotoğrafçı Mehmet Turgut, sunucu Tanem Sivar ve milli basketbolcu Sinan Güler yapıyor. Proje sözcüleri verdikleri mesajlarla ve en doğal halleriyle #banabak hareketine destekte bulundu. Ünlüler, üniversiteleri ziyaret ederek gençlerle buluşmanın yanı sıra sosyal medyada verdikleri mesajlarla gençlerin dikkatini çekti.

Kısa sürede gençler arasında yaygınlaşan #banabak hareketinin videolarını YouTube’ta 1,5 milyon kişi izledi. #Banabak projesinin manifesto videosu, Aralık ayı YouTube Ads Leaderboard listesinde hızlı tüketim ürünleri kategorisinde 1’inci sırada, tüm sektörler arasında da 5’inci sırada yer aldı. Videoları Facebook üzerinden 18-24 yaş aralığında toplamda 2,7 milyon kişi izledi, bin 200 kişi paylaştı ve 225 bin kişi videolar ile etkileşime geçti.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri