İzmir'in en büyük AVM'sini kuracak

21 Ocak 2013 Pazartesi

120 milyon dolarlık bir bütçe ile 70 bin metrekare büyüklüğünde bir alışveriş merkezi için yer arayan Folkart, 50 milyon dolarlık bir yatırımla da yeni kent merkezinde iş merkezi kuracak

izmirin-en-buyuk-avmsini-kuracak

Folkart Towers projesini bu yılın sonunda tamamlayacak olan Folkart Yapı, 170 milyon dolarlık AVM ve iş merkezi projesinin temelini de bu yıl içinde atmayı planlıyor. İzmir'in en büyük AVM'sini kurmak için yer arayışlarını sürdüren ve en az 70 bin metrekare büyüklüğünde bir AVM kuracak olan Folkart, bu yatırım için 120 milyon dolarlık bütçe ayırdı.

Yeni kent merkezinde bir iş merkezi daha kuracak olan Folkart, bu projesi için de 50 milyon dolarlık yatırım yapacak. Ayrıca 2 farklı gelir grubuna hitap edecek konut projelerine de başlamayı planlayan Folkart, özellikle orta gelir grubuna dönük olarak Folkart kalitesi ile güzel bir projeyi hayata geçirecek.

120 milyon dolarlık yatırım
İzmir'de 300 dönüm arazi üzerinde otomobilden, mücevhere, mobilyadan eğlenceye kadar herkesin ihtiyaçlarına dönük olarak bir alışveriş şehri planladıklarını açıklayan Saya Grup firmalarından Folkart Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak, yer bulmaları halinde projeye başlayacaklarını vurguladı.

Eger bu gerçekleşmezse en az 70 bin metrekare alanda kentin en büyük alışveriş merkezinin temelini bu yıl atacaklarını anlatan Sancak, alışveriş merkezinin de mimarisiyle dikkat çekeceğini, bunun için 120 milyon dolarlık yatırım planladıklarını ifade etti. Sancak, yeni kent merkezinde de iş merkezi projesi için çalışmalarının sürdüğünü dile getirdi.

Kaynak: Murat Şahin / Yeni Asır Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri