‘Kapılar Sergisi’ Agora’da ziyaretçilerini bekliyor

19 Haziran 2014 Perşembe

2003 yılından itibaren sektöre getirdiği yenilikler, ilkler ve özel projelerle adından söz ettirmeye devam eden Agora Alışveriş Merkezi, 20-29 Haziran günleri arasında Yaşar ve Ekonomi Üniversitesi tasarım öğrencileri ve TMMOB İç Mimarlar Odası iş birliği ile ‘Kapılar Sergisi’ni ziyaretçileriyle buluşturuyor

kapilar-sergisi-agorada-ziyaretcilerini-bekliyor

Sergilenecek 5 kapının da her birinin ayrı bir niteliği bulunmakta. Yaşar Üniversitesi İç Mimarlık Bölümü öğrencilerinden Mustafa Bostancı’nın tasarladığı 3 kapının da farklı özelliği bulunuyor. Tasarlamış olduğu kapılardan biri iç içe geçmiş klasik kapı mantığında, heykelsi bir tasarım olmakla birlikte çeşitli malzeme uygulamalarıyla farklı bir kapı halinde. Diğer kapıyı birbirine yaslanmış çok fazla sayıda kapıyı hayal ederek  hem sosyal içerikli hem de estetik kaygı güderek kapıyı tasarlayan Bostancı, ‘Sonsuzluk Kapısı’ tasarımını da matematiğin  ‘sonsuz’ işaretinden ilham alarak tasarladı.

Yaşar Üniversitesi İç Mimarlık ve Tasarım öğrencisi olan Ebru Orman ise farkındalık yaratmak adına tasarladığı ‘Tasarıma Açılan Kapı’ ile kapının dışındaki dünyanın bize keskin katı kurallar sunduğunu, bu yüzden kapı dışında katı ve net malzemeler kullandığını belirtti. Kapıların ardındakinin bizi yansıttığını bu yüzden kapının içerisinde dışının aksine esnek, renkli, hayal gücünü yansıtacak yol izlediğini söyledi. Son olarak İzmir Ekonomi Üniversitesi İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı öğrencilerinden Seba Acar ve Merve Çelebi’nin tasarlamış olduğu ‘7 Kapı’ adı altında tasarladıkları kapı insanın açması gereken 7 gözünden ilham alınarak yapılmış, 7 küçük kapının tek tek açılabildiği gibi bir büyük kapı olarak da açılabildiğini anlattı.

Her birinin 3 boyutlu olarak tasarlandığı bu özel sergiyi görmek isteyen ziyaretçiler Agora Alışveriş Merkezi’ne gelerek sergiyi görme imkanı bulabilecek.

Agora Alışveriş Merkezi Genel Müdürü ve İcra Kurulu Başkanı Hasan Noyan, Yaşar ve Ekonomi Üniversitesi tasarım öğrencilerinin büyük emek vererek tasarladığı kapılara ev sahipliği yapmaktan memnuniyet duyduğunu belirterek İzmirlileri bu özel sergiyi görmeleri için Agora’ya davet etti.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri