Kayseri Park’tan organ bağışına destek

08 Kasım 2012 Perşembe

Organ bağışının istenilen düzeyde olmadığı Türkiye’de bu konuya dikkat çekmek isteyen Kayseri Park, örnek bir çalışma başlattı. 5-9 Kasım günlerinde Kayseri Park’a gidenlere organ naklinin önemi ve organ bağışı konusunda bilgi veriliyor. Kayseri Park, Diyabet Haftası’nda da ziyaretçilerini şeker hastalığı konusunda aydınlatacak

kayseri-parktan-organ-bagisina-destek

Türkiye’de her yıl 8 bin kişi, organ bulunamadığı için hayatını kaybediyor. Organ bağışı konusuna dikkat çekmek isteyen Kayseri Park Alışveriş ve Yaşam Merkezi, Organ Bağışı Haftası kapsamında Kayseri İl Sağlık Müdürlüğü işbirliği ile örnek bir çalışmaya imza attı. Bu amaçla 5-9 Kasım günleri arasında Kayseri Park’ta bir stand açıldı. Standı ziyaret edenlere organ naklinin önemi ve organ bağışı yapılacak yerler konusunda bilgi veriliyor.

En değerli miras organdır
Türkiye’de organ bağışının yeterli düzeyde olmadığını belirten Kayseri Park Alışveriş ve Yaşam Merkezi Genel Müdürü Salih Tolan, “Oysaki ölümünüzden sonra insanlara bırakabileceğiniz en değerli miras organdır. Ülkemizde her yıl yaklaşık olarak 8 bin hasta organ bulunamadığı için hayatını kaybediyor. Bugün bir başkasının ihtiyacı olan herhangi bir organ, yarın yakınlarımıza veya bize de lazım olabilir. Bu nedenle organ bağışının önemini anlamak ve anlatmak gerekiyor” dedi.

Diyabetliler buluşacak
Sağlık konusundaki bilgilendirme çalışmalarına önem veren Kayseri Park, Diyabet Haftası’nda da bir etkinlik düzenliyor. 12, 13 ve 14 Kasım günlerinde Kayseri Park’a gidenlere şeker hastalığı ve nedenleri hakkında bilgi verilirken, diyabetli yaşamın zorluklarına dikkat çekilecek.


Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri