Kim Market’ten ev hanımlarına tavsiyeler

10 Temmuz 2015 Cuma

Kim Marketler Zinciri, bayram üzeri alış veriş yapan tüm ev hanımlarına seslendi: “Markette alışveriş yaparken küçük kontroller ile hem paranızı hem sağlığınızı koruyabilirsiniz”

kim-marketten-ev-hanimlarina-tavsiyeler

Kim Market yetkililerinin tavsiyeleri şöyle: “Alışveriş tavsiyeleri söz konusu olduğunda, hemen hemen her yerde karşınıza çıkan ilk madde liste yapmak olacaktır. Ancak baştan savma oluşturulmuş bir alışveriş listesi aslında pek de işinize yaramaz. Ayrıca hayatınızın diğer alanlarında liste yapan bir insan değilseniz, alışveriş listeniz de tüm ihtiyaçlarınızı yansıtmayacaktır. Bunun yerine size, alışveriş listesi yapmayı son ana bırakmamanızı öneriyoruz. Örneğin buzdolabınıza asacağınız veya telefona kaydedeceğiniz bir listeyi, marketten döndüğünüz andan itibaren güncellemeye başlayabilirsiniz. Böylece bir dahaki markete gidişinizde gerçek bir ihtiyaç listeniz olacaktır. Alternatif bir yaklaşım olarak, neye ihtiyacınız olduğunu yazmak yerine elinizde bulunanları yazacağınız bir “stok listesi” hazırlayabilirsiniz. Böylece markette gezerken gereksiz bir şey almaz, ancak yeniliklere de açık olursunuz. Özellikle “şok indirim” reyonlarından yararlanmak istiyorsanız, stok listesi oluşturmak daha avantajlı olacaktır.”

Tercih edilecek ürünler içinde öneride bulunan yetkililer, şunları söyledi: “Bir diğer önemli konu ise, aldığınız ürünlerin tarihleri. Tüm gıdaları satın alırken daima son kullanma tarihlerine ve ambalajının zarar görmemiş olmasına dikkat edin. Özellikle süt ve yoğurt raflarında son kullanım tarihi yaklaşan ürünlerin daha önlere dizilmesine tüm tüketiciler alıştığından, bazı marketler ters psikoloji yaparak taze ürünü ön sıralara koyabiliyorlar. Mutlaka SKT kontrolü yapmanızı öneriyoruz.”


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri