Kitaplar miniklerin ışığı olacak

04 Kasım 2014 Salı

‘Gelişim Atölyesi Çocuk’ tarafından her yıl Kasım ayı içerisinde çocuklara kitap okuma bilinci ve sevgisi aşılamak, bu anlamda ebeveynleri de bilinçlendirmek hedefiyle düzenlenen ve tamamı ücretsiz olan Dünya Çocuk Kitapları Haftası Türkiye etkinlikleri, 7’nci yılında Neomarin Çocuk Kültür Merkezi’nde kutlanacak. 7’nci yılın teması ise bütün çocuklar için, “Kitabın Işığın Olsun!”

kitaplar-miniklerin-isigi-olacak

7 ve 8 Kasım günlerinde Türk Çocuk Edebiyatı’nın iki değerli yazarını, Aslı Tohumcu ve Ayla Hacıoğulları’nı ağırlayacak olan 7’nci Dünya Çocuk Kitapları Haftası Etkinlikleri, kitapla çocuk arasındaki bağı kurmaya dayalı çeşitli sanat atölyeleriyle de desteklenecek. Bir Sosyal Sorumluluk Projesi olarak geliştirilen etkinlikler, ilgili tarihlerde 12.00-18.00 saatleri arasında uzmanlar eşliğinde uygulanacak. 7’nci Dünya Çocuk Kitapları Haftası Etkinlikleri’ne davet edilen yazarlar, kitaplarını çocuklar için imzalayarak interaktif etkinliklerle minik okurlarına birebir temas edecek.

Proje dâhilinde Adalet Bakanlığı İstanbul Eğitim Merkezi Orkestrası da bir final konseriyle bu değerli sosyal sorumluluk projesine destek verecek. İmzalanarak hediye edilecek kitaplar, Can Çocuk Yayınları’ndan “Eksimus Serüvenleri” ve Yapı Kredi Yayınları’ndan “İztanbul” adlı çok değerli kitaplar.

7’nci Dünya Çocuk Kitapları Haftası Etkinlikleri, ilköğretim okulları ile yuvaların ve münferit ziyaretçilerin ücretsiz katılımı ve 200 adet ücretsiz kitap dağıtımıyla sosyal sorumluluklarımızı yediden yetmişe herkese hatırlatacak. Geçtiğimiz altı yıl içinde 10 binin üzerinde çocuğa ulaşan etkinliğin ayrıntıları, Dünya Çocuk Kitapları Haftası Türkiye resmi web sayfası olan www.dunyacocukkitaplarihaftasi.org’ta.Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri