Levi’s ikon ceketinin 50’nci yılını kutluyor

31 Ekim 2017 Salı

50 yıl önce “70505” ya da bilinen adıyla “Type III Trucker” olarak modaseverlerin beğenisine sunulan Trucker, herkes tarafından sevilerek giyildi. Çiftçilerden rock müzik yıldızlarına, kamyon şoförlerinden isyankârlara kadar geniş bir kitleye hitap eden Trucker ceket, modaya yön veren duruşu ile o günden bu yana denimseverlerin dolabında yerini alıyor

levis-ikon-ceketinin-50nci-yilini-kutluyor

19’uncu yüzyılın sonlarında Levi’s® tarafından “Denim Bluz” olarak tanıtılan denim ceket, ön tarafında bulunan boydan dikişleri ile vücudunuza oturuyor. Kapaklı ve iliklenebilir cepler eşyalarınızın güvenliğini sağlarken bel kısmı ve kol manşetlerindeki metal pinler üst düzey konfor sunuyor.

 

Üzerinden geçen yıllar içerisinde “Denim Ceket”, tip I, tip II ve tip III olmak üzere 3 modelde sevenlerine sunuldu. En çok tercih edilen ve popüler olanı ise 1960’ların başında 505 koleksiyonu ile birlikte tanıtılan Tip III oldu. Tip III günümüzde ceket “Trucker” olarak anılıyor.

 

San Fransico’daki “Summer of Love Hareketi”nden doğan Tip III Trucker Ceket’in yıldızı, George Harrison ile birlikte parladı. Trucker, 1967’den itibaren genç ve özgün bir stile sahip olabilmenin, kendini ifade edebilmenin sesi oldu.

 

Levi’s® Global Tasarım Sorumlusu Jonathan Cheung, Trucker ceket hakkında: “İnsanlar jean ceketi düşündüklerinde, akıllarına her zaman Levi's® Type III Trucker geliyor. Bu kalıp, Jack Lucier tarafından orijinal parça numarası 70505 olarak tasarlandı. 90’lı yıllara kadar ‘Trucker’ terimi kullanılmamıştı.”  dedi.

 

Levi’s®, 2017 Sonbahar-Kış Koleksiyonu için yeni içi yünlü, yıkamaya uygun Trucker ceketler hazırladı. İkonik marka, 2017 kadın Sonbahar-Kış Kadın Koleksiyonu’ndaki orijinal Trucker ceketi, 1960’lardaki Trucker’lardan esinlenerek yeniledi. Yeni Trucker, vücuda oturan ikonik yapısı ve zamansız görünümüyle her dolapta olması gereken bir ceket oldu.

 

Levi’s® bu sezon soğuk havalarda giyilebilen yün astarlı Sherpa ceketlerine; Flannel, Corduroy, yeni süet versiyon, çeşitli detaylara sahip özel gül nakışlı tasarım ve Ex-Boyfriend olmak üzere 5 yeni versiyon daha ekledi.

 

Yeni koleksiyonda kalıpları geniş, büyük beden, zahmetsiz ve cool stilinizi tamamlayan Ex Boyfriend Trucker cekete yün astar eklendi. Erkeklerden ödünç alınmış görünümünün yanı sıra kollarına gül motifleri nakış edildi. Ex Boyfriend Trucker’ınızı 501 ile kombinleyebilir, şıklığınızı yansıtabilirsiniz.

 

Levi’s® bu sezon Levi's® Altered'ı tanıttı. Markanın, klasik tasarımların yeniden oluşturulmasına yönelik yaratıcı yaklaşımının bir özeti olan Altered kişiselleştirilirken ikonik uyum bozuldu ve kendine özgü tasarımlar ortaya çıktı. Altered Trucker ceketlerde yeni bir tasarım dili oluşturmak için pensler eklendi, kesik yaka tasarlandı ve kısa bel kalıpları kullanıldı.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri