Deichmann’dan Türkiye’ye yatırım atağı

22 Mart 2013 Cuma

Bu yıl, Almanya’dan sonra en büyük yatırımı Türkiye’de yapacak olan Deichmann, Biga’dan Şanlıurfa’ya kadar mağaza açacak

deichmanndan-turkiyeye-yatirim-atagi

Türkiye pazarına 2006 yılında giriş yapan ve 2012 yılı sonunda yüzde 33,5 büyüme ile 185 milyon TL ciro kaydeden, Avrupa’nın en büyük ayakkabı perakende zinciri Deichmann, yılsonuna kadar Türkiye’de 20 mağaza açmayı hedefliyor. Deichmann Türkiye Genel Müdürü Atilla Özkul “Deichmann Türkiye operasyonunu değerlendirdiğimizde, Avrupa’nın yanı sıra ABD de dahil olmak üzere ‘like for like’ yani aynı metrekaredeki ciro artışında 4 yıldır açık ara lider konumdayız. Bu Türkiye’nin güçlü pazar dinamiğinin bir göstergesi. 2011 yılında Türkiye genelinde 4 milyonun üzerinde ayakkabı ve aksesuar satışı yaptık, geçen sene bu rakam yaklaşık 5,5 milyona çıktı” tespitinde bulundu.

100’üncü yılda Deichmann en çok yatırımı Türkiye’ye yapıyor
Türkiye genelinde 35 ilde online shop ile beraber 81 mağazada müşteriyle buluşan ayakkabı devi Deichmann, Türkiye pazarındaki yatırımlarına devam ederek, global pazardaki 100’üncü yılı kapsamında Türkiye’deki 100.’üncü mağazasını açmayı planlıyor.  Özkul, “Deichmann, tamamen kendi öz sermayesiyle büyüyen bir perakende devi, Türkiye’ye yaptığımız hızlı yatırımlar ise Türkiye pazarına güvenimizin en büyük göstergesi. 2013 yılında 20 yeni mağaza açarak 20 milyon TL’lik yatırım yapmayı öngörüyoruz, Almanya’dan sonra en büyük yatırımı Türkiye’ye yapıyoruz” şeklinde konuştu.

“En iyi satış yapan ilk 3 mağazamızdan biri deichmann.com.tr”
Günümüzün en önemli gereksinimlerinden birinin online satış olduğunu söyleyen Atilla Özkul “Müşterilerimiz artık www.deichmann.com adresi üzerinden dilediği ürünü sipariş ediyor, Türkiye’nin her noktasında ücretsiz kargoyla beraber, 7/24 alışverişin rahatlığını yaşıyorlar. Bizim için online mağazamız en iyi satış yapan ilk 3 mağazamız arasında yer alıyor. Bu kanalla sadece satış yapmıyoruz, Deichmann ürünlerinin talep gördüğü ama bizim olmadığımız illeri de belirliyor ve yatırım stratejimizi şekillendiriyoruz” dedi.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri