Deneysel gerilla Kanyon’da

19 Kasım 2013 Salı

Bilsar, dünyada eşi benzeri görülmeyen deneysel bir mağazacılık başlattı. Kanyon’daki ‘gerilla’, mağazada beğenilen ürünün aynısı iki gün sonra adrese gönderilecek

deneysel-gerilla-kanyonda

Bilsar, yeni mağazacılık konsepti olan Bil’shirt’ün ilk mağazasını Kanyon’da açtı. 1947’de kurulan ve tekstil sektöründe 60 yılı geride bırakan Bilsar’ın yeni gerilla mağazası, satış yapmıyor, sadece gösteriyor. Bilsar Yönetim Kurulu Başkanı Selman Bilal, pek çok markayı bir arada sattıkları çoklu gömlek mağazasının bir ilk olduğunu ileri sürerek, “Şu anda bu mağazada 25 bin çeşit ürün var ama hiçbirini satın alamıyorsunuz” dedi. Konsepti Bilal şöyle anlattı: “Sıfır stok ile çalışıyoruz, depomuz yok. Normalde mağazada satış olunca kısıtlı sunum oluyor. Biz sadece sunum yaparak tüketiciye daha fazla seçenek sunuyoruz. İstediği ürünü seçiyor ama alıp götüremiyor. Biz dilediği adrese 2 günde ulaştırıyoruz. Böylece stok ve depo maliyetinden kurtuluyoruz. Bu deneysel bir mağaza. Yüzde 30-50 arası bir tasarruf sağlayabilir. Üretimden gelen gücümüz sayesinde bunu yapabiliyoruz.” Selman Bilal, kişiye özel gömlek servisini de makul bir bedele sunduklarını söyledi.

Sanal giydirme de var
İlk defa gerçekleştirilen dijital giyinme kabiniyle ilgili de Bilal, “Artık insanlar kıyafetlerini çıkarmadan yeni kıyafetler deneyebiliyor. Platformun karşısına geçtiğinizde, istediğiniz kıyafeti üzerinize giydiriyorsunuz. Kıyafetleri değiştirebilir, renklerini, bedenlerini ayarlayabilir ve fotoğrafını paylaşabilirsiniz” diye konuştu. 2013’ü 163 milyon TL ciro (125 milyon lirası ihracat) ile kapatmaya hazırlanan Bilsar; Muji, Bilstore, Fred Perry, Original Penguin ve Bilshirt gibi markaları temsil ediyor.

İçinde yoga yapılan mağaza geliyor
BİLSAR, temsil ettiği markalar arasına Lole Women’i de kattı. Mağaza müdürü ve çalışanların yoga eğitimi aldığı mağazalarda, dileyen müşteriler de yoga yapibilecek. Selman Bilal, Kanadalı bu markanın mağazalarını açmak için yer baktıklarını söyledi.

Kaynak: Hürriyet / Demet CengizGüvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri