H&M Türkiye’de 7 açılışla hedef büyütüyor

10 Ağustos 2016 Çarşamba

Kalite ve sürdürülebilir modayı en iyi fiyatla sunan, dünyanın sevilen moda markalarından H&M, (Hennes&Mauritz AB.) 2016 Sonbaharda yeni ve mevcut şehirlerde yedi yeni mağaza ile büyüme hedeflerini istikrarlı adımlarla sürdürüyor

hm-turkiyede-7-acilisla-hedef-buyutuyor

H&M Türkiye Ülke Müdürü Thomas Coellner H&M’in Türkiye büyümesi ve yatırımları hakkında konuştu. Coellner şunları söyledi: “Türkiye’deki büyümemiz konusunda vites yükselttik ve tüm planlamamızı güçlü bir büyüme üzerine kuruyoruz. Mevcut mağazalarımızın her birinin performansından çok memnunuz. Türkiye’nin her bir ilini potansiyel olarak gördüğümüzü daha önce de paylaşmıştık. Beklenmeyen şehirler ile müşterilerimizi şaşırtacağımızı, uzun zamandır gelişimizi bekleyen şehirlerdeki moda severler ile de en kısa zamanda buluşacağımızın müjdesini vermek isterim. Sonbahar’da üç yeni şehirdeyiz. Adana, Denizli ve Çorum. İstanbul Anadolu Yakası’nda, Capitol AVM ve Novada Ataşehir gibi iki önemli noktada, Avrupa Yakası’nda ise Axis AVM’de olmak üzere kısa süre aralağında yedi yeni mağaza açacağız.”Hedefte 3 yeni şehir daha var
H&M’in Adana’daki ilk mağazası H&M Optimum AVM’de 1 Eylül’de açılacak ve mağaza 2 bin 200 metrekare alana yayılıyor, Denizli’deki ilk H&M mağazası Aquamall AVM’de 8 Eylül’de açılacak ve mağaza 2 bin 400 metrekare alanda. Çorum’daki ilk mağaza ise AHL Park AVM’de Kasım ayında açılacak ve 2 bin 700 metre kare satış alanından oluşacak.


Bursa ve İstanbul’da yeni mağazalar açılacak
H&M’in Bursa’daki ikinci mağazası Anatolium AVM’de 13 Ekim’de açılacak ve mağaza 2 bin 200 metre alana yayılıyor. H&M, Anadolu Yakası’nın en köklü alışveriş merkezlerinden bir tanesi olan Capitol AVM’de de ilk mağazasını açıyor. H&M Capitol AVM mağazası 8 Eylül’de açılacak ve mağaza 2 bin 600 metrekare alana sahip. İstanbul’daki diğer açılışlar ise; 6 Ekim’de Novada Ataşehir AVM’de ve Kasım ayında da H&M Axis AVM’de gerçekleşecek. Bu mağazalar da 2 bin metrekare alana yayılıyor.
H&M’in yeni mağazaları, en yeni iç tasarımıyla müşterilere en iyi alışveriş deneyimini yaşatacak şekilde tasarlanıyor. Yeni sunum malzemeleri, ürün alanları ve müşterilere ilham vermesi için donanımlı H&M personeli tarafından kombinlenen ürünler moda severlere geniş alanlarda sunuluyor.


3 binden fazla kişiye istihdam sağlanıyor
H&M, Bursa mağazası ile 42, Adana mağazası ile 55, Denizli mağazası ile 36, Çorum mağazası ile 36, İstanbul’daki üç yeni mağazası ile ise tam 126 kişiye istihdam sağlayacak. Sonbahar açılışları ile birlikte 259 kişiyi işe alacak olan H&M Türkiye, yılsonu itibariyle mağazaları ve dört ofisiyle 3 binden fazla personel ile operasyonlarını yürütecek.

 

Rakamlarla H&M Türkiye
2010 yılında Türkiye pazarına giriş yapan H&M, ilk mağazasını Forum İstanbul’da binlerce moda severin sabahın erken saatlerinde beklediği büyük açılış ile gerçekleştirdi. Her açılışı büyük coşkuyla gerçekleşen H&M, yılda yüzde 10-15 büyüme ile mağazalar açarak hedefini Türkiye pazarında da sergilemektedir. 2015 yılında başta İstanbul, Ankara, İzmir ve Türkiye’nin pek çok farklı ilinde 14 mağaza açan H&M, şuan 51 mağaza ile Türkiye’de moda severlere son modayı sunmakta. Sonbahar’da açılacak 7 mağaza ile yılsonunu 58 mağaza ile kapatacak ve ülke genelindeki personel sayısını da 3 binden fazla kişiye ulaştıracak. Kadın, erkek, çocuk, gençler için Divided koleksiyonları, kozmetik için  H&M Beauty, ev dekorasyon için H&M Home gibi pek çok farklı konsepti bünyesinde bulunduran H&M, büyük metrekarelerde mağaza açmayı hedefliyor. 2015 senesinde yaklaşık 89 bin metrekare mağaza alanı olan H&M, 2016 senesini 120 bin metrekare mağaza alanı ile tamamlayacak.


2017 mağazalaşma fizibilitesini güçlü ve istikrarlı bir planlama ile gerçekleştirmeyi hedefleyen H&M, yüzde 10-15 global mağazalaşma büyümesini Türkiye’de de uygulayacak. Yeni yılda İstanbul ve farklı illerde amiral mağazalar da açmaya hazırlanan H&M, büyükşehirlerin yanı sıra Türkiye’nin farklı illerine de açılmaya büyük önem veriyor.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri