İstikbal’den Avrupa’da 2 günde 2 mağaza

22 Aralık 2014 Pazartesi

İstikbal, Avrupa’daki 61 ve 62’nci mağazalarını Almanya’nın Frankfurt ve Danimarka’nın Kopenhag şehirlerinde açtı. Boydak Holding CEO’su ve İstikbal Mobilya Yönetim Kurulu Başkanı Memduh Boydak, “Geçen aylarda Avrupa’nın Stuttgart, Hamburg, Nantes, Zürih, Brüksel ve Atina gibi pek çok şehrinde mağazalar açtık. Bu yıl açtığımız 25 mağazayla birlikte Avrupa’da toplam 62 İstikbal mağazasına ulaştık” dedi

istikbalden-avrupada-2-gunde-2-magaza

Türkiye’nin lider mobilya markası İstikbal, yurtdışı pazarlarda yaygınlaşma ve daha fazla tüketiciye ulaşma hedefi doğrultusunda yatırımlarına devam ediyor. Yurtdışı mağazalaşma operasyonu dâhilinde İstikbal, Avrupa’daki 61 ve 62’inci mağazalarını Almanya’nın Frankfurt ve Danimarka’nın Kopenhag şehirlerinde açtı. Geçtiğimiz günlerde Frankfurt ve Kopenhag şehirlerinde yapılan mağaza açılışlarına Boydak Holding CEO’su ve İstikbal Mobilya Yönetim Kurulu Başkanı Memduh Boydak, Boydak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hacı Boydak, Boydak Dış Tic. AŞ Genel Müdürü Murat Bozdağ ile basın mensupları ve çok sayıda tüketici katıldı.

Avrupa genelinde 62 mağaza
Avrupa’nın en büyük mobilya üreticisi olarak ve 2023 yılında dünyanın en büyük 3 mobilya üreticisinden biri olma hedefiyle mağazalaşma faaliyetlerine devam ettiklerini belirten Boydak Holding CEO’su ve İstikbal Mobilya Yönetim Kurulu Başkanı Memduh Boydak, şunları söyledi, “Türkiye’nin küresel markası İstikbal Ailesi olarak 2014 yılında belirlediğimiz küresel hedeflere ulaşmak için ekibimizle birlikte var gücümüzle çalışıyoruz. Markamızın yurtdışı açılımları doğrultusunda hedef pazarlara ve tüketicilerimize daha yakın olmak, onlara çok daha hızlı ve kaliteli hizmet sunmak amacıyla bu sene dünya genelinde 30 yeni mağaza açma hedefiyle yola çıkmıştık. Bu hedeflerimiz doğrultusunda açılışlar yapmaya devam ediyoruz. Geçen aylarda Avrupa’da Stuttgart, Hamburg, Nant, Zürih, Brüksel,  Bosna Hersek ve Atina’da mağazalar açtık ve böylece 2014 yılında yurtdışında 25 mağaza açmış olduk. Frankfurt ve Kopenhag mağazalarımızla Almanya’da 7,  Danimarka’da 2, Avrupa genelinde ise 62 mağazaya ulaştık. Şu anda yaklaşık 50 ülkede 300’den fazla münhasır mağazamızla ve 100’den fazla ülkeye yaklaşık 145 milyon dolarlık mobilya ihracatımızla ülkemizin lider markası konumunu devam ettiriyoruz.”

Hedef 2016’da Avrupa’da 100 mağaza
Yurtdışında faaliyete geçirdikleri her mağazanın ülkelerarası ticaret hacimlerinin gelişmesine ve ekonomiye katkı sağlamasının yanında iki ülke arasında kültürel ilişkilerin de gelişmesinde önemli rol oynadığını da belirten Boydak, “Hem gittiğimiz ülkede hem de kendi ülkemizde ekonomik katkı sağlamanın yanında iki ülke arasında da kültür köprüleri kuruyoruz. Üstlendiğimiz bu misyonla yıl bitmeden 30 mağaza açma hedefimiz doğrultusunda önümüzdeki haftalarda Paris’te 3’üncü İstikbal mağazamızı ardından Stockholm, Dortmund mağazalarıyla yolumuza devam edeceğiz. Kısa vadede hedefimiz ise Avrupa’daki İstikbal mağaza sayısını 2016’da 100’e çıkarmak” dedi.

Tüm kesimlere hitap eden, 700 metrekare üzerine kurulan Danimarka Kopenhag mağazası ve bin 600 metrekare üzerine kurulan Almanya Frankfurt mağazası, İstikbal’in yeni koleksiyonuyla hizmet verecek. Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri