Metro, 26’ncı mağazasını Diyarbakır’da açtı

19 Kasım 2012 Pazartesi

Metro Toptancı Market, yatırımlarına Diyarbakır’da devam ediyor. Metro’nun Türkiye’deki 26’ncı mağazası, 15 milyon euro yatırım değeriyle açıldı

metro-26nci-magazasini-diyarbakirda-acti

Metro Diyarbakır mağazası, 200 kişiye iş imkanı sağlıyor. 6 bin 900 metrekare satış alanına ve 8 bin 900 metrekare toplam alana sahip olan mağazada 45 binden fazla ürün yer alıyor ve diğer tüm Metro mağazalarında olduğu gibi ISO22000 kalite standartları ile hizmet veriliyor. Mağazanın yatırım değeri, 15 milyon euro.

Diyarbakır, Metro’nun 26’ncı mağazasına evsahipliği yapıyor. Diyarbakır Bağlar bölgesinde açılan Metro mağazası, Mardin, Şanlıurfa, Elazığ ve Bingöl gibi çevre illeri kapsayan bölgede hizmet veren profesyonellere yoğun rekabet şartlarında fark yaratabilmeleri için çeşitli çözüm alternatifleri sunuyor.

Metro, Diyarbakırlı üreticilerle işbirliği yapıyor
Metro her açıldığı şehirde olduğu gibi, Diyarbakır’da da yerel üreticilere destek veriyor. Bu kapsamda Diyarbakır yerel ürün ve markalarının Metro reyonlarında satılması için üreticilerle işbirliği yapılıyor. Metro Diyarbakır mağazası bugün 10 civarında Diyarbakırlı üreticinin ürününü raflarına taşıdı. Yeni işbirlikleri için satınalma görüşmeleri devam ediyor.

Kubilay Özerkan: Diyarbakırlı yerel üreticileri dünyaya açmak istiyoruz
Diyarbakır mağazasının açılış töreninde konuşan Metro Toptancı Market Türkiye Genel Müdürü Kubilay Özerkan, “8 bin yıllık kadim bir şehir olan Diyarbakır, tarih boyunca bölgenin öncü ve örnek bir şehri oldu. Bu şehre ilk geldiğimizde Diyarbakırlılar bizi karanfillerle karşıladılar. Onların bu içten davranışı, yerel yöneticilerin mağazamızın açılışı sırasında bize gösterdiği kolaylık ve yardımlar Diyarbakır’a mağaza açmakla çok doğru bir karar verdiğimizi gösterdi.”

Özerkan ayrıca: “Diyarbakır mağazamızda göreve başlayan arkadaşlarımızın, İşletme Müdürümüz dışında, hepsi bu bölgeden. Ayrıca yine bu bölgeden 10 arkadaşımız Türkiye’deki değişik mağazalarımızda görevlendirilmek üzere Yönetici Eğitimi alıyorlar. Hepsinin uluslararası kariyer yapma fırsatı da olabilir. Ülkemizin mağaza açtığımız her ilinde; üreticiden, müşteriye ve çalışanına kadar tüm değerlerine inanıyor, yatırım yapıyoruz. Örneğin çalıştığımız 10 dolayında Diyarbakırlı markanın hem ulusal hem de uluslararası seviyede büyümesi için destek veriyoruz” diye konuştu.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri