Marmaris Büfe’nin isim tesciline tepki

12 Kasım 2012 Pazartesi

6 ilde 61 şubeyle hizmet veren ve “Marmaris” isminin tescili için Türk Patent Enstitüsü’ne başvuran Marmaris Büfe’ye Marmarisliler tepki gösterdi

marmaris-bufenin-isim-tesciline-tepki

Marmaris Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Baysal, Etiler İnci Büfe Gıda Sanayi ve Dış Ticaret AŞ’ye ait Marmaris Büfe’nin tüm meslek branşlarında isim tescili için 31 Ekim 2010’da Türk Patent Enstitüsü’ne başvurduğunu, bunun üzerine Marmaris Ticaret Odası’nın tescile itirazda bulunduğunu söyledi.

İtiraz edildi
Baysal, “Marmaris isminin bir şirkete tescil yapılmasının mümkün olamayacağına dair dilekçemizi Patent Enstitüsü’ne verdik. Aynı zamanda 5 üyemiz daha itirazını iletti. Enstitü tarafından itirazların ikisinin kısmen kabul gördüğü, dördünün ise reddedildiği tarafımıza bildirildi. İlerleyen günlerde ret kararının içeriği geldikten sonra daha detaylı bir şekilde kamuoyuyla paylaşımda bulunacağız” diye konuştu.

Baysal, tescille ilgili herhangi bir hukuki sürecin başlayıp başlayamayacağı konusunda gelecek ayrıntılı cevaba göre hareket edeceklerini kaydetti.

Hiç kimse bu ismi kullanamaz
Marmaris Ticaret Odası Başkanı Mehmet Baysal, 60’a yakın üyelerinin isimlerinin Marmaris kelimesiyle başladığını belirterek, “Bu ismin bir şirkete tescilinin onaylanması durumunda ilçedeki hiçbir firma Marmaris ismiyle faaliyet gösteremeyecek. Enstitünün doğru kararı vereceğine inanıyoruz” dedi.

Temmuz’da halka açıldı
Türkiye’nin pek çok noktasında hizmet veren Etiler Marmaris markasının sahibi olan Etiler İnci Büfe Gıda Sanayi’nin yüzde 33.3’ü Temmuz’da halka arz edildi. 10 yıl içinde 300 noktada hizmet vermeyi hedefleyen şirket özellikle Anadolu’ya yayılmayı hedefliyor.

Kaynak: HürriyetGüvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri