Metropol İstanbul, Catwalk’la Cadde'ye rakip olacak

19 Kasım 2012 Pazartesi

Metropol İstanbul, Cannes'da düzenlenen MAPIC Fuarı'nda görücüye çıktı. Yabancı fonların akınına uğrayan AVM projesinde bulunan 400 metrelik lüks alışveriş caddesi Catwalk, Bağdat Caddesi'ne rakip olmaya hazırlanıyor

metropol-istanbul-catwalkla-caddeye-rakip-olacak

Emlak Konut GYO, TOKİ, Varyap ve GAP İnşaat ortaklığıyla Ataşehir'de inşa edilen Metropol İstanbul, perakende alanlarını ilk kez geçtiğimiz günlerde Cannes'da düzenlenen MAPIC Fuarı'nda görücüye çıkardı.

100 bin metrekare büyüklüğündeki Metropol İstanbul AVM ve üzerinde yer alan 400 metre uzunluğundaki alışveriş caddesi Catwalk, dünyanın en büyük ticari gayrimenkul fuarında, yabancı dev fonların ilgi odağı oldu. Bu fonlar dışında, Catwalk'a çok sayıda yerli ve yabancı perakendeci de ilgi gösterdi. Anadolu Yakası'nda Bağdat Caddesi'ne rakip olmaya hazırlanan Catwalk'ta özellikle lüks markalara yer verilecek.

Yeni markalar yolda
60 metrekarelik standıyla MAPIC Fuarı'nda yer alan Metropol İstanbul'u Çalık GYG Genel Müdürü Feyzullah Yetgin ve Varyap Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Varlıbaş temsil etti. Projenin ilk günden beri büyük bir ilgiyle karşılaştığını belirten Feyzullah Yetgin, şunları söyledi: "İstanbul Uluslararası Finans Merkezi sınırları içinde yer almamız bizim en büyük avantajlarımızdan biri. AVM ile Türkiye'de bir ilki temsil eden cadde konseptli Catwalk, 30 bin metrekare kiralanabilir alan üzerinde 76 ticari üniteden oluşuyor. İstanbul'da bu tarzda alışveriş caddelerine ve meydanlara ihtiyaç var. İşte biz bu açığı kapatacağız."

Türkiye'ye ilk kez bu projede yer alarak girmek isteyen çok sayıda yabancı markanın kendileriyle iletişime geçtiğini belirten Yetgin, "Farklı konseptleri Metropol İstanbul'da İstanbullularla buluşturacağız" diye konuştu.

Fransız fonu AVM’ye talip
Varyap Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Varlıbaş, projenin dünya ölçeğinde bir değer yaratacağını ifade etti. Sadece AVM bölümünün bile milyar dolarlarla ifade edilebilecek bir değer taşıdığını kaydeden Varlıbaş, "Fuarda 2 milyar Euro’yu yöneten bir Fransız fonu, AVM'yi komple satın almak istediğini söyledi. Başka bir Alman fon da burayla ilgileniyor" dedi.

Yılda 22 milyon ziyaretçi bekleniyor
2015'te tamamlanacak olan Metropol İstanbul, 705 bin metrekare yekpare inşaat alanıyla dünyanın en büyük projelerinden biri. Üç yüksek bina ve yaklaşık 2 bin bağımsız üniteden oluşuyor. Antensiz 250 metre yüksekliğindeki Metropol Kule'nin lansmanı yakında yapılacak.

Projede rezidans bloklarından satışa çıkan kısmın ise yüzde 75'i satılmış durumda. İki katlı AVM'de 72 bin metrekare kiralanabilir alan üzerinde 278 ticari ünite bulunuyor. AVM kompleksinin yılda 22 milyon ziyaretçiyi ağırlaması bekleniyor.

Kaynak: Özge Yavuz / SabahGüvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri