Migros’tan 170 milyon TL’lik yatırım, yüzde 14’lük ciro artışı

21 Kasım 2012 Çarşamba

Migros, 2012 yılının ilk 9 ayında bir önceki yılın aynı dönemine göre ciroda yüzde 14, faaliyet karında yüzde 10 artış sağladı. 2012’de yaptıkları yatırım tutarının 170 milyon TL’yi bulacağını açıklayan Migros Ticaret AŞ Genel Müdürü Özgür Tort, “İlk 9 ayın sonunda, yılsonu hedefimiz olan 100 ilave mağaza hedefine ulaştık. Bu nedenle yılsonu hedefimizi revize ederek 150’ye çıkardık 2013’te ise 1000 mağaza sayısını aşmayı hedefliyoruz” şeklinde konuştu

migrostan-170-milyon-tllik-yatirim-yuzde-14luk-ciro-artisi

Gıda perakendesinin önemli oyuncularından Migros Grubu, 2012 yılının ilk 9 ayında çift haneli büyüme ve karlılık hedefine ulaşarak ciroda yüzde 14, faaliyet karında yüzde 10 büyüme elde etti. Migros Ticaret AŞ Genel Müdürü Özgür Tort, İstanbul’da düzenlediği yıllık değerlendirme toplantısında Migros Grubu’nun iş sonuçları ve hedeflerinin yanı sıra perakende sektöründeki gelecek vizyonlarıyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Migros Ticaret AŞ, Genel Müdürü Özgür Tort, Cumhuriyetin 100’üncü yılında Türkiye ekonomisinin dünyanın en büyük 10 ekonomisi içinde yer alması hedefi çerçevesinde perakendenin 400-500 milyar dolarlık hacme erişirken, istihdam ve toplam ekonomiyi de daha üst sıralara çekeceğini vurguladı. Tort, “Ülkemizin 2023 ana hedefleri perakendede de bir vizyon gerektiriyor. Bu vizyona erişimin yolu kayıtlı alışverişin boyutunu büyütmekle olur, bildiğimiz tüm ezberleri bozmamız gerekir. Perakende artan kişi başı milli gelir ve yarattığı değer zinciri ile üretim ve bağlı sektörleri dönüştürebilecek güce sahip. Açılan her mağaza Türkiye’nin her bölgesinde üretilen malların yürüyen banta konması demektir” diye konuştu.

Özgür Tort: Migros Grubu, 4 yılda cirosunu yüzde 50 artırdı
Migros Grubu’nun 2008-2012 dönemini kapsayan 4 yıllık süreçte süpermarket odağı ile cirosunu toplamda yüzde 50 artırmış olacağını söyleyen Tort, 2012’nin ilk 9 aylık sonuçlarına göre çift haneli büyüme trendinin devam ettiğini belirtti. Özgür Tort, “Eylül sonu itibariyle, bir önceki yılın aynı dönemine göre ciromuzu yüzde 14, faaliyet karımızı ise yüzde 10 artırmayı başardık. İlk 9 aydaki sonuçlar daha önce açıkladığımız 6,4 milyar TL’lik ciro hedefini rahatlıkla aşacağımızı ortaya koyuyor” tespitinde bulundu.

Migros Ticaret AŞ’nin bugün itibariyle Türkiye’nin 69 ilinde ve yurt dışında toplam 883 noktada tüketiciye ulaştığını ifade eden Özgür Tort, “İlk 9 ayın sonunda, yılsonu hedefimiz olan 100 ilave mağaza hedefine ulaştık. Bu nedenle yılsonu hedefimizi revize ederek 150’ye çıkardık. 2013’te ise 1000 mağaza sayısını aşmayı hedefliyoruz” açıklamasında bulundu.

2012’de yaptıkları yatırım tutarının 170 milyon TL’yi bulacağını açıklayan Özgür Tort, ekonominin çarklarının üretim, ticaret, istihdam ve gelirde kazanmak üzere döndüğünü, bunun kayıtlı olması halinde devletin de kazandığını söyledi.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri