Moda Akademini 2’nci mezunlarını verdi

12 Haziran 2013 Çarşamba

ECE Türkiye Proje Yönetimi AŞ tarafından yönetilen Beylikdüzü Migros AVM Çocuk Kulübü Moda Günleri minik ama dev bir defileyle sona erdi

moda-akademini-2nci-mezunlarini-verdi

Dört hafta sonu süresince, dünyaca kabul görmüş moda tasarımcılarının kreasyonlarıyla ve moda anlayışlarıyla tanışan akademililer, hem uygulamalı atölyelerle kendi tasarımlarını yarattı hem de moda ve tasarım tarihini ilişkin ayrıntılı bilgiler edindi. Dersler; moda sanatını diğer sanat dallarıyla bağdaştıran uygulamalar içerirken, hayatın her alanında kullanılabilecek bütüncül, çok boyutlu bakış açısı geliştirme hedefiyle de artı değerler üretti.

Anne Bebek Dergisi’nden Aslıhan Gündüz ile tatlı bir moda söyleşisinin ardından Singer dikiş makinaları ile özel bir workshop gerçekleştirdiler. Moda Akademini, GA Çocuk eğitmenleri liderliğiyle Desen, Temel Tasarım, Doku, Kalıp, Tekstil Baskısı, Drapaj, Moda İllüstürasyonu, Takı ve Aksesuar Tasarımı, Resim ve Heykel Atölyeleri’nden oluştu.

Beylikdüzü Migros AVM’nin küçük ziyaretçilerinin hiçbir ücret ödemeden katıldığı dersler, 4-14 yaş arasındaki çocukların öğrenme süreçlerine uygun olarak hazırlanarak uygulandı. Tüm derslere devam ederek mezuniyete hak kazanan çocuklar, 9 Haziran Pazar günü akademi salonuna kurulan podyumda yürüyerek gayretlerinin en büyük karşılığını aldı.

Beylikdüzü Migros AVM ziyaretçilerinin büyük ilgisini çeken defilenin kahramanları, profesyonel mankenler kadar başarılıydı. Defile Çocuk Külübü üyelerinin sunuculuğuyla renklenen defile; Fenerium ve Soobe mağazalarının desteğiyle gerçekleşti. Mezunlar, mağazaların 2013 yaz kreasyonlarından seçilmiş kombinleri akademi derslerinde tasarladıkları ürün ve aksesuarlarla zenginleştirerek sergiledi. 

2 günlük zorlu bir sahne provasının ardından podyuma çıkan minikler, eğitim-üretim-sunum üçgenindeki yüksek performanslarıyla eğitmenleri, aileleri ve izleyenleri tarafında tam not aldı. Çocukların modayı sanatla bağdaştırmasını sağlayarak küçük yaşta gelişmiş ve özelleşmiş bir “moda algısı” yaratmak hedefiyle “Moda Akademini”, hedefine ulaştı.

“3C+ Program” (Creative-Crazy-Comprehension/Genious) ile GA Çocuk tarafından hazırlanan Beylikdüzü Migros Alışveriş Merkezi Çocuk Kulübü etkinlikleri; gözlem, araştırma, algılama, yaratıcılık, farkındalık, sentez gibi mental ve motor becerileri geliştirmeye yönelik projeleriyle, tüm çocukları yaratıcı dünyalara çağırmaya devam edecek. Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri