Mücadele edin, başarı gelir

06 Ağustos 2012 Pazartesi

Voleybol Federasyonu Başkanı Erol Ünal Karabıyık’ın kaptan Esra Gümüş’e gönderdiği mesajı dinleyince gözlerim doldu

Perakendenin gündemi olmasa da, ülkenin gündemi Londra Olimpiyat Oyunları’nda aldığımız sonuçlar…
Ne yazık ki hoş değil!
Ancak bilinmelidir ki beklenen değil, istenen madalyalar gelmedikçe stres artıyor.
Kapıda bekleyen, hüsran da olabilir.
Ve atletizm başladıysa, bizim için olmasa da, dünya için olimpiyat heyecanı da dorukta demektir…
Siz de bu yazıya denk geldiyseniz ve okuyorsanız, voleybolda ilk kez olimpiyatlarda mücadele eden kadınlarımızı da izliyorsunuzdur.
Müthiş bir ekibe sahibiz ki elbette mimarları var…
Başkan Erol Ünal Karabıyık’ın, kaptan Esra Gümüş’e gönderdiği mesajı dinleyince, gözlerim doldu. Hemen federasyon başkanvekili olan arkadaşım Ersin Yılmaz’ı aradım Londra’dan, mesajın tam metnini istedim. On dakika sonra Başkan Karabıyık, kendisi paylaştı metni. Her satırını bilmek herkesin hakkı olsa gerek:
- Arkadaşlar merhaba. Sizden; sizi Sultanları olarak bağrına basan milletimiz adına bir kaç isteğim var: Lütfen takım kardeşliği, anlayışı içinde, verilen görevi en iyi şekilde yapın, oyunda ya da bankta. Maç bittiğinde oynayan da oyuna hiç girmeyen de "ben üstüme düşeni en iyi şekilde yaptım." diyebilirse, sonuç ne olursa olsun huzursuz olmamız, üzülmemiz için sebep yok. Sizi, daima mücadeleci, yılmayan, birbirine kenetlenmiş, istekli, inançlı ve coşkulu oyununuzla görmek istiyor milletimiz. Sizden beklentimiz bu. Bunu gerçekleştirdiğinizde, her türlü sonuç alkışlanacaktır. Bunları yaparsak, zaten her şey iyi olacaktır. Gelmek için sabırsızlandığınız yerdesiniz ve yüzlerce maç oynayan sultanlarımızdan, sporun zirvesi olan olimpiyatlarda, birkaç maç için en üst düzey gayret ve performans bekliyoruz. Bunu defalarca başardınız, yine başaracaksınız. Size hep güvendim, güveniyorum. Şimdi, lütfen, sarılın birbirinize...
Ekibe, maç öncesi gelen, olimpiyatın, daha doğrusu sporun anlamını içeren bu motive edici mesajı arkadaşlarına da okuyan kaptan, tüylerinin diken olduğunu söylüyor. Ve kadınlarımız, müthiş maçlar çıkardı, görmediniz mi başlı başına bir ekol olan Güney Kore’yi nasıl yendiler, Sırbistan’ı nasıl rahat geçtiler? Ancak spor tarihimizde ilk kez katıldığımız kadınlar voleybolda çeyrek finale kalamadılar.
Sonucu önemsememek gerek. Süreci analiz etmek, çok daha önemli...
Ortaya çıkan sonuç, bütün spor dalları için, şimdiden belli:
- Çalışmak, daha çok çalışmak!
Her zaman övündüğümüz genç nüfusumuz doğru yönlendirme, çağdaş sistematik metotlar ile en önemli avantajımız. Yeter ki gerçekten isteyip, gerekli özeni gösterelim.Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri