Nivea logosunu ve ambalajını değiştiriyor

21 Ocak 2013 Pazartesi

Yves Béhar, markanın bilinen ve sevilen imajından çok uzaklaşmadan logoyu ve ambalajı yeniden tasarlamak üzere kolları sıvadı

nivea-logosunu-ve-ambalajini-degistiriyor

Marka adının koyu mavi zemin üzerine beyaz harflerle yer aldığı logo, Nivea cilt bakım ürünlerinin sadelikle temizliği çağrıştıran bir algı yaratmasını sağlıyordu ancak marka, logonun ve dahası ambalajların kremler, duş jelleri ve sütler gibi birbirinden farklı ürünleri ayırdetmede tüketiciye pek yardımcı olmadığını düşünüyordu.

İşte bu sebeple Fuseproject’in kurucusu ve tasarımcısı Yves Béhar, markanın bilinen ve sevilen imajından çok uzaklaşmadan logoyu ve ambalajı yeniden tasarlamak üzere kolları sıvadı.
Béhar, yaptıkları toplantıda markanın hikâyesini koruyarak, onu günümüze nasıl uyarlamaları gerektiği üzerine kafa patlattıklarını söylüyor. Çünkü Béhar’a göre objenin kendisi, kendine dair pazarlama stratejilerinden de reklamdan da çok daha fazla şey anlatabilir.

Sonuç olarak ortaya yine sadeliğin ve basitliğin ürünü çıkıyor; yüksek oranda geri dönüştürülebilir olması ise markanın yeni logoya giden yolunda ‘yeşil imajı’ olarak bonusu.

Kaynak: MediaCatGüvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri