OPR’den pazarlama uzmanlarına yeni ürün

10 Mayıs 2013 Cuma

Türkiye pazar araştırma sektörüne yeni bir soluk getiren OPR Araştırma Hizmetleri, lisanslı araştırma ürünü Smart Promo View© (SPV)’i hizmete sundu. SPV© pazarda basılı yayınlanan güncel fiyat promosyonlarını takip ederek pazarlama iletişimi ve fiyatlama stratejileri için önemli ve değerli bir bilgi kaynağı temin ediyor

oprden-pazarlama-uzmanlarina-yeni-urun

OPR Araştırma Hizmetleri pazarlama iletişimi ve fiyatlama stratejileri için vazgeçilmez bir bilgi kaynağı olacak yeni ürünü Smart Promo View© (SPV)’i hizmete soktu. SPV© ile güncel ve geçmiş promosyon verisine ulaşarak pazardaki faaliyetlerin bütünsel takibi yapılabilecek. SPV© ayrıca, promosyon planlama, günlük kategori yönetimi, tedarikçi anlaşmaları, rekabet ve pazar takibi gibi alanlarda çok yönlü bir analiz ve ölçümleme enstrümanı olarak kullanılabilecek.

OPR’nin lisanslı ürünü SPV© ilk kez 2013’ün ilk üç ayında basılı yayınlanan güncel fiyat promosyonlarının takibini sunarak görücüye çıktı.

En büyük pay “Tüketici Elektroniği” kategorisinde
SPV© verilerine göre 2013 yılının ilk üç ayında teknoloji marketleri ve hipermarketler 206 broşür çıkarırken, bu broşürlerde toplam 3 bin 841 ilan yayınlandı. Bu ilanların yüzde 26’sını “Tüketici Elektroniği” kategorisi kaplarken, TV ürün grubu toplamda yüzde 19’luk oran ile en büyük paya sahip oldu. 172 farklı broşürde toplam 719 ilan ile yer alan TV ürün grubunun, 155 binlik perakende stokunu eritmek amacıyla bu kadar görünür olduğuna değinildi. 343 farklı TV modeli için yapılan promosyonlardaki ortalama indirim oranı yüzde 20,5 olarak kaydedilirken, ortalama indirimli TV fiyatının 1.739 TL olduğu belirtildi.

Promosyon takibinin güncel pazarda büyük öneme sahip olduğunu vurgulayan Ali Levent Orhun, “Avantajlı kampanyalar satın alımı teşvik ediyor. Bu yüzden promosyon takibinin yapılması ve stratejik planlama hamlelerinin buna göre düzenlenmesi çok önemli. SPV bu çalışmaları yürüten uzmanlar için vazgeçilmez bir kaynak olacak” diye konuştu.


 Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri