Organik makarnanın yeni markası Orvital

14 Temmuz 2014 Pazartesi

Sadece organik üretim yapan Orvital Organik Gıda, organik tavuk eti, kırmızı et, şarküteri ürünleri ve bakliyattan sonra organik makarna üretimine başladı

organik-makarnanin-yeni-markasi-orvital

Migros, Macrocenter, Tansaş ve Carefour’lara giren Orvital, Temmuz ayında organik makarnayı 2.99 TL’ye satışa sundu. Orvital, 2015 yılında organik makarnada yüzde 75 pazar payı hedefliyor. Makarna ve bakliyatta hedefledikleri fiyatı yakaladıklarına değinen Orvital Organik Kurucu Ortağı ve Gıda Mühendisi Muharrem Doğan “Konvansiyonel ürünlere göre 2-3 kat daha uzun süre, 2 kat daha pahalı yemlerle beslenen organik et ve tavuk ürünlerinin fiyatının düşmesi için tüketimin artması gerekiyor. Organik beslenmeye çocuklarımızdan başlayalım” dedi.

Organik anlayış her geçen gün yayılıyor
Organik makarna hakkında açıklama yapan Doğan, “Makarnanın organiği olur mu diye düşünebilirsiniz. “Uluslararası sertifikasyon kuruluşları tarafından sertifikalandırılan ve T.C. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından denetlenen, tesisin, toprağın ve yemin organik sertifikalı olduğu tüm üretim süreçleri her türlü üründe organik üretimi mümkün kılar” diye konuştu. Organik anlayışın sürdürülebilirlik için önemli olduğunu belirten Doğan, “Gıda gibi önemli bir alanda üretim yaparken önemli olan insan sağlığını ve hayvan refahını ön planda tutmak. Organik anlayış, tüm dünyada doğa ve hayvan dostu üretim anlayışıyla her geçen gün hızla yayılıyor ve sürdürülebilir tarım için büyük önem taşıyor” dedi.

Hedef, organik ürünlere herkesin ulaşması
Zincir mağazalarda raflara giren organik bakliyat ürünlerinin diğer organik ürünlerden yüzde 50 daha ucuz olduğuna dikkat çeken Doğan, “Bakliyatı tarladan sofralarımıza taşıdığımızdan hedeflediğimiz fiyat politikasını yakaladık. Makarnada da aynı yaklaşımı sürdüreceğiz. Örneğin organik makarnayı 2.99 TL’ye satışa sunarak herkesin erişimini sağlamayı hedefliyoruz. Konvansiyonelle aramızdaki yüzde 15’lik fiyat farkı ki bu kuruşlarla ifade edilen bir rakama denk geliyor, sağlığını düşünenler için çok rahat karşılanabilir bir oran” dedi.

Tüketim arttıkça fiyatlar düşecek
Konvansiyonel ürünlere göre 2-3 kat daha uzun sure, 2 kat daha pahalı yemlerle beslenen organik et ve tavuk ürünlerinin fiyatının düşmesi için tüketimin artması gerektiğine vurgu yapan Doğan “Organik tarıma ayrılan zaman, para ve her şeyden önemlisi emeği ancak organik bir çiftliği gezip gördüğünüzde takdir edebilirsiniz. Toprağın, kümesin, yemin organik sertifikalı olduğu çiftlikler insan sağlığı kadar hayvan refahıyla da ön plana çıkıyor. Tüketim artığında organik beslenme bilinci daha da yaygınlaştığında organik ette de fiyatlar düşecek” dedi.


Fotogaleri Bulunamadı!

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri