Palladium 5 yaşında

17 Aralık 2013 Salı

Anadolu Yakası’nın gözde alışveriş merkezlerinden Palladium, 5’inci yılını kutluyor. Palladium AVM Müdürü Ayşen Yerşen, 2014 yılındaki en büyük hedeflerinin, edindikleri bilgi ve tecrübelerden yola çıkarak hem ziyaretçi sayılarını artırmak hem de marka sadakatlerini güçlendirmek olduğunu anlatıyor. Yerşen ile Palladium’un 5 yılını ve hedeflerini konuştuk

palladium-5-yasinda

Fulya B. Öztürk

Palladium, bu yıl 5’inci yılını kutluyor. Öncelikle 5 yıl nasıl geçti Palladium için, değerlendirmenizi alabilir miyiz?
Tahincioğlu Gayrimenkul, Gençoğlu ve Nora Yapı tarafından 230 milyon dolarlık bir yatırımla hayata geçirilen ve kiralama-yönetimi Türkiye’nin lider firması olan AVM MFI Partners tarafından yürütülen Anadolu Yakası’nın en prestijli alışveriş merkezi Palladium AVM, hizmete açıldığı günden bu yana yoğun bir ziyaretçi trafiğine sahip. Palladium AVM’nin gerek Ataşehir’in tam merkezindeki avantajlı lokasyonu gerekse misafirlerini buluşturduğu yerli ve yabancı lüks marka karması alışveriş merkezimizi kısa sürede Anadolu Yakası’nın gözde merkezi haline getirdi. Palladium AVM, açıldığı günden bu yana sadece bir alışveriş merkezi olarak değil gerçekleştirdiği etkinlikleri, özel gün aktiviteleri, sunduğu fırsatları ve kampanyaları sayesinde insanların sıkılmadan vakit geçirebilecekleri bir yaşam merkezi olarak konumlandı. Palladium AVM’nin ziyaretçilerinin alışveriş merkezimizde geçirdikleri zamanın kaliteli ve verimli olması bizim için oldukça önem taşıyor. Bu doğrultuda misafirlerimizin talep ve isteklerine kulak verip kampanyalarımızı entegre ettiğimiz pazarlama aktiviteleri gerçekleştirdik ve aynı strateji ile gerçekleştirmeye devam edeceğiz. Geride bıraktığımız dönemde aralarında yazarların, modacıların ve oyuncuların da bulunduğu hemen herkes tarafından tanınan ve sevilen ünlüler ile imza günleri düzenledik. Ayrıca özel günleri kapsayan birçok etkinlik ve kampanya gerçekleştirerek misafirlerimize mutlu ve kusursuz hizmet sunmaya çalıştık. 2014 yılındaki en büyük hedefimiz, geçtiğimiz beş yıl boyunca edindiğimiz bilgi ve tecrübelerden yola çıkarak misafir sayımızı artırmak ve marka sadakatimizi güçlendirmek.

Nasıl bir mesaj veriyor Palladium, neler vaat ediyor?
Palladium AVM olarak gerçekleştirdiğimiz birçok etkinlik ve kampanya ile salt alışveriş merkezi anlayışının dışında misafirlerimize farklı alanlarda sosyalleşme imkânı vaat ediyoruz. Eğlence ve alışverişi birleştirerek en prestijli alışveriş merkezi olarak insanların sadece alışveriş yapmak için geldiği bir yer olarak algılanmayı tercih etmiyoruz. Palladium AVM’ye gelen misafirlerimizin burada günlerinin büyük bir bölümünü sıkılmadan geçirebilecekleri ve alışveriş yapabilecekleri bir alan yaratmak için çalışıyoruz. Birçok alışveriş merkezi öncelikli olarak salt alışveriş merkezi olmayı hedeflerken, bizim odak notamız ise alışveriş yaparken hoşça vakit geçirmek.

Günlük 25-30 bin ziyaretçi

Aylık ortalama ziyaretçi sayınız nedir? Ziyaretçi sadakati yaratmak için neler yapıyorsunuz?
Palladium AVM olarak misafirlerimize alışveriş yaparken eğlenebilecekleri bir platformu bir arada sunmak için çalışıyoruz. Bizim hedef kitlemiz sadece kadınlar, çocuklar ve aileleri değil. 7’den 70’e alışveriş yapmayı eğlenmeyi ve güzel vakit geçirmeyi seven herkes bizim hedef kitlemiz içinde yer alıyor. Palladium AVM’de hizmet anlayışımız ve konseptimiz çerçevesinde marka ve restoran konusunda oldukça seçici davranıyoruz. ‘A plus’ bir kitleye hitap eden Palladium AVM'nin günlük ziyaretçi sayısı, 25-30 bin arasında değişiyor. Bünyesinde marka popülaritesi yüksek olan mağazalar yer alıyor. Bu da Palladium'u alışveriş oranı yüksek bir alışveriş merkezi konumuna taşıyor. 190 mağazanın bulunduğu Palladium'da, 37 yeme-içme mekânı var. Açık alanı bulunan restoranları ise uluslararası bir boyuta sahip ve Midpoint, Kitchenette, Ve.. Cafe&Restaurant , Bistro 33 ve Brasserie Polonez gibi çok özel restoranların yer aldığı Palladium AVM'ye bu restoranlar için gelen ziyaretçiler de var.  Sağladığımız marka karması ile beraber yıl boyunca düzenlediğimiz etkinlik ve kampanyalarla beraber müşteri sadakatimizi arttırıyoruz.

Sizce bir alışveriş merkezinin başarısı nelere bağlı?
Yıllar içerisinde bilinçlenen tüketici artık neye ihtiyaç duyduğunu, nasıl, ne zaman ve hangi koşullar altında alması gerektiğini çok iyi biliyor. Bu nedenle günden güne artan tüketim ihtiyacını makul şartlar altında karşılayan platformlar olan alışveriş merkezleri hızla artmaya devam ediyor. Ayrıca sadece tüketim odaklı olmak istemeyen bireylerin ihtiyaçlarına göre alışveriş merkezleri de şekil değiştiriyor. Artık bir alışveriş merkezi olmak sadece içerisinde barındırdığı mağazalar ile sınırlarını belirlemiyor. Gerçekleştirdiği başta kültür sanat olmak üzere etkinlikler, kampanyalar, misafirlerine sunduğu fırsatlar bireyler için iyi alışveriş merkezlerinin kıstasları arasında yer alıyor. İnsanların alışveriş ihtiyaçlarının yanı sıra eğlenebilecekleri ve boş zamanlarını verimli değerlendirebilecekleri alışveriş merkezlerini tercih etmesi, alışveriş merkezlerinin son zamanlarda hızla artmasını sağladı. Kısacası, bir AVM’nin başarısı, bulunduğu lokasyona, marka karmasına ve düzenlediği etkinliklere bağlı.

Peki, Palladium’un başarılarının altında neler yatıyor?
Palladium AVM olarak misafirlerimize gün içerisinde alışveriş yaparken eğlenebilecekleri bir platform oluşturuyoruz. Eğlencenin, alışveriştin ve lüksün adresi Palladium AVM’de Anadolu Yakası’nı tanıştırdığımız lüks segmentteki markalar, sağladığımız fırsatlar ve etkinlikler ile alışveriş merkezi tanımını baştan yaratıyoruz. Aksesuardan kadın-erkek giyime, dayanıklı tüketim mallarından ev tekstil ürünlerine kadar geniş bir yelpazede misafirlerimize birçok farklı ürün gamını bir arada sunuyoruz. İçerisinde barındırdığımız mağaza seçeneklerinin yanında dünya ve Türk mutfaklarından birbirinden farklı lezzetler sunan A la carte restoran ve kafelerimizle özellikle Anadolu Yakası’nın en çok tercih edilen alışveriş merkezi özelliğini izlediğimiz seçkin çizgi çerçevesinde devam ettiriyoruz.  Palladium AVM’de gerek gerçekleştirdiğimiz iç etkinlik ve kampanyalarımız gerek desteklediğimiz dış etkinlikler ile salt alışveriş merkezi anlayışının dışında misafirlerimize farklı yaşam deneyimleri sunuyoruz.

Ataşehir’e katkı sağladık

Ziyaretçi trafiğini artırmak için markalarla nasıl bir sinerji yaratıyorsunuz?
Özel günlerde misafirlerimize çeşitli satış odaklı kampanyalar, indirimler ve etkinlikler gerçekleştiriyoruz.  Pek çok AVM'de olmayan özel bazı hizmetler de Palladium AVM'de dikkat çekiyor. Consierge hizmeti verilen Palladium'da, misafirlerimiz paketlerini ücretsiz olarak bırakıp alışverişine devam edebiliyorlar. Bebek bakım odası artık bütün alışveriş merkezlerinde bir standartken, Palladium AVM'de bunun yanı sıra bir de çocuk tuvaletleri yer alıyor. Bu da ebevenyeler için tercih edilir kılıyor. Öte yandan, Palladium'un bünyesinde bir de 'play garden' var. Ancak burası çocuğunuzu oyuncak makinelere bindirdiğiniz bir alan değil, daha çok bir anaokulu gibi. Belli bir bedel karşılığında çocuğunuzu oraya bırakabiliyorsunuz. Siz rahat rahat alışveriş yapıp, sinemaya giderken çocuğunuz orada oyun oynuyor, boyama yapıyor ve arkadaş ediniyor. Bünyemizde yer alan markalarımızla sürekli iletişim halinde olduğumuz için düzenledikleri kampanyaların ziyaretçilerimize ulaşması konusunda farklı aksiyonlar gerçekleştiriyoruz.  Çoğu zaman pazarlama aktivitelerimize mağazalarımızı da entegre ederek AVM misafirlerimize direkt ulaşabilmelerini sağlıyoruz.

Palladium’da bu kış nasıl geçecek, ziyaretçilerinize hazırladığınız sürprizler olacak mı?
Palladium bu kış da misafirlerine yönelik düzenleyeceği etkinlik ve kampanyalarla “ilkleri” yaşatacak.  Bu yıl aramıza katılacak yeni markalar ve gerçekleştireceğimiz sürpriz kampanyalarla misafirlerimizin kalplerine dokunacağız.

Palladium, bu 5 yıllık süreçte bulunduğu bölgeye sosyal ve kültürel olarak neler kattı?
Palladium AVM Ataşehir’de Halk Caddesi üzerinde oldukça merkezi bir lokasyonda yer alıyor. Bölgedeki alışveriş, lüks tüketim ve eğlence eksikliğini karşılayan tam donanımlı bir alışveriş merkezi olarak bölgenin ihtiyacına cevap verdi. Palladium AVM olarak gerçekleştirdiğimiz birçok etkinlik ve kampanya ile salt alışveriş merkezi anlayışının dışında misafirlerimize farklı alanlarda sosyalleşme imkanı sunuyoruz. Eğlence ve alışverişi tek bir kotada eriten Palladium AVM’nin insanların sadece alışveriş yapmak için geldiği bir yer olarak algılanmasını tercih etmiyoruz. AVM İçinde barındırdığımız lüks markalarla, sinema salonlarımızla ve etkinliklerimizle misafirlerimizin gerek hafta içi gerekse hafta sonu sosyalleşebileceği ve keyifli vakit geçirebileceği bir alan yarattık.  Özellikle Ataşehir bölgesine bu anlamda oldukça katkı sağladığımızı düşünüyoruz.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri