Park Bornova Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde farkındalık oluşturuyor

08 Mart 2016 Salı

Kadına şiddet ve kadın hakları konusunda farkındalık oluşturmayı amaçlayan Park Bornova, düzenlediği sergi ile son günlerde yoğunlaşan kadın hakları ihlallerine dikkati çekiyor

park-bornova-dunya-emekci-kadinlar-gununde-farkindalik-olusturuyor

Park Bornova Outlet Center bu yıl Dünya Emekçi Kadınlar Günü nedeniyle kutlama etkinlikleri yerine kadına karşı şiddet ve diğer suçlar ile kadın hakları konularına dikkat çekerek farkındalık oluşturmayı amaçladı. Farkındalık oluşturmak için 1 Mart'ta açılan sergi, 15 Mart'a kadar Park Bornova Outlet Center orta alanında görülebilecek.


Park Bornova Outlet Center Genel Koordinatörü Aysel Öztezel, “Kadın hakları ihlalleri son günlerde giderek artarak toplumsal bir kangrene dönüştü. Bu nedenle biz de AVM yönetimi olarak bu konuda farkındalık oluşturmak üzere etkinlik planlamamızı şekillendirdik.” dedi.


Öztezel, kadına yönelik suçların giderek yaygınlaşmasının ve ard arda işlenen kadın cinayetlerinin önlenmesi için öncelikle toplumda farkındalık yaratılmasının önemine işaret ederek, şöyle konuştu: “Son günlerde yaşanan cinayetler hepimizin yüreklerini dağlıyor. Kadın hatta çocuklara yönelik suçların toplumun temelini sarstığını görmezden gelemeyiz. Biz de sosyal sorumluluk düşüncesi ile bu yıl kadınlara yönelik pembe kutlamalar yerine farkındalık yaratma konusunda  üzerimize düştüğüne inandığımız yöntemi seçtik. Düzenlediğimiz sergi ile kadına yönelik suçlar ve kadın haklarına işaret ederek, hepimizin bu konuda elinden geleni yapması gerektiğine işaret ediyoruz.”


Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri