PepsiCo Yiyecek Türkiye’nin 4 markasına ödül

03 Nisan 2013 Çarşamba

Strateji, yaratıcılık, uygulama ve iş sonuçlarının bir arada değerlendirildiği ve 2 yılda bir gerçekleştirilen Effie Ödülleri’nde PepsiCo Yiyecek Türkiye; Doritos, Ruffles ve Lay’s markalarıyla toplamda 3 altın Effie, 1 bronz Effie kazanarak Effie Ödülleri’ne damgasını vurdu

pepsico-yiyecek-turkiyenin-4-markasina-odul

Reklamcılar Derneği ve Reklamverenler Derneği'nin; Effie Worldwide Inc. işbirliğiyle düzenlenen 5’inci Effie Türkiye Reklam Etkinliği Yarışması'nın sonuçları düzenlenen ödül töreninde açıklandı. PepsiCo Yiyecek Türkiye; Doritos, Ruffles ve Lay’s markalarıyla toplamda 3 altın Effie, 1 bronz Effie kazanarak Effie Ödülleri’nde adından söz ettirdi. PepsiCo’nun ödüllerini PepsiCo Türkiye Yiyecek Pazarlama Direktörü Alpagut Çilingir ile markaların ekipleri, BbDO Strateji Direktörü Haluk Sicimoğlu’nun elinden aldı.

Doritos; Doritos Akademi kampanyasıyla Tatlı-Tuzlu Yiyecek ve Dijital Uygulamalar kategorilerinde olmak üzere 2 altın Effie’ye ödüllendirilirken, Ruffles, 2006’dan beri devam ettirdiği  En’ler kampanyasıyla Sürdürülebilir Başarı kategorisinde Altın Effie ödülünü kazandı. Lay’s ise Lay’s Fırından kampanyasıyla Tatlı-Tuzlu Yiyecek kategorisinde Bronz Effie ödülünü aldı.

En çok başvuru alınan ve rekabetin en yüksek yaşandığı kategoriler, Doritos, Lay’s ve Ruffles’ın adaylığı bulunan Tatlı-Tuzlu Yiyecek, Dijital Uygulamalar ve Sürdürülebilir Başarı kategorileri olarak belirlendi.

PepsiCo Türkiye Yiyecek Pazarlama Direktörü Alpagut Çilingir, “Effie’den ödül kazanmak bir marka için reklam konusundaki stratejilerinin ne kadar doğru yaratıldığının ve uygulamasının da aynı derecede başarılı olduğunu kanıtlaması adına son derece önemlidir” diye konuştu.

Effie Ödülleri; Strateji (yüzde 23,3), Yaratıcılık ve Büyük Fikir (yüzde 23,3), Uygulama ve Hayata Geçirme (yüzde 23,3) ve İş Sonuçları (yüzde 30)’nın değerlendirilmesiyle kazananın belirlendiği en prestijli pazarlama ödülü olarak nitelendiriliyor. Bu yıl 215 başvuruyla katılım rekoru kırılan yarışmada toplamda 21 kampanya altın, 14 kampanya gümüş, 16 kampanya bronz Effie kazandı. 


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri