Perakende sektörünün liderleri buluştu

23 Mayıs 2014 Cuma

Geleneksel hale gelen “ECE Türkiye Uluslararası Perakende Kiralama Günü”, önceki gün Kandilli’deki Adile Sultan Sarayı’nda gerçekleşti. ECE Türkiye’nin ev sahipliğini yaptığı, bu sene altıncısı düzenlenen organizasyona, perakende sektöründen 450’ye yakın üst düzey yönetici, firma sahipleri ve basın mensubu katıldı

perakende-sektorunun-liderleri-bulustu

Toplantıda, ECE Türkiye Genel Müdürü Andreas Hohlmann, ECE Türkiye’nin devam etmekte olan projeleri hakkında bilgi verdi. Hohlmann, artan rekabet ile birlikte güçlü perakende destinasyonları yaratmanın önemini vurguladığı konuşmasında “Faaliyette olan alışveriş merkezlerinin de tüketici ve perakendecilerin değişen talep ve ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri için yenilenme ve optimize edilmelerine yönelik yatırımların devam etmesi gerekiyor” dedi. Hohlmann konuşmasında, müşteri bağlılığı yaratabilmek adına yapılan pazarlama çalışmalarının da önemine değinerek, yakın dönemde ECE Türkiye tarafından yönetilen alışveriş merkezlerinde hayata geçirilecek olan yeni teknolojik ve interaktif uygulamalar hakkında bilgi verdi.

25 ülkeye ihracat yapan, hazır giyim ve perakende sektörü başta olmak üzere enerji, tarım ve hayvancılık, inşaat ve gayrimenkul ve madencilik sektörlerinde 3 bin kişiye istihdam sağlayan Gürmen Group’un İcra Kurulu Başkanı ve Birleşmiş Markalar Derneği (BMD) Başkanı Hüseyin Doğan ise konuşmasında perakende sektörünün yıllar içinde gösterdiği gelişime değinerek Türkiye’de organize perakendenin yaklaşık 300 milyar ABD doları büyüklüğe ulaştığını belirtti. Doğan, Türkiye’nin hedefinin 2030 yılında modern organize perakendenin pazar payını yüzde 85’e çıkarmak olduğunu söyledi. Doğan konuşmasında ayrıca markalaşmanın, Türk perakendesinin yurt dışına açılımının, insan kaynakları, lojistik, reklam ve pazarlama yatırımlarının da önemini vurguladı.

Doğan “BMD olarak ülkemizi 2023’e kadar bölge ve dünya modasına yön veren konuma taşımak, İstanbul’u markalar merkezi haline getirmek vizyonu ile çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Amacımız, Türk markalarının gücünü ve yetkinliğini artırarak Türkiye’nin marka ekonomisine dönüşümünü sağlamak” dedi.

17 ülkede yönetmekte olduğu 189 alışveriş merkezi ile Avrupa sektör lideri olan ECE’nin Kiralamadan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Klaus Striebich, yurt dışına açılmayı hedefleyen Türk perakendecilerine yönelik olarak ECE’nin Almanya ve diğer Avrupa ülkelerindeki yeni projelerini tanıttı.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri