Sabancı'dan Carrefour açıklaması

10 Eylül 2012 Pazartesi

Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı, Fransızlarla ortak oldukları perakende devi CarrefourSA'nın kaderi konusunda nihai karara varmadıklarını söyledi

sabancidan-carrefour-aciklamasi

Sabancı, CNBC ile gerçekleştirdiği söyleşide CarrefourSA'daki ortaklıklarının beklentilerini karşılamadığının altını çizdi. Sabancı, "Burada değer yaratmak için varız, bir değeri yok etmemeliyiz. Ortaklığımızın ortaya çıkardığı performanstan memnun değiliz. Onlar da ortaya çıkan performanstan memnun değil... Eminim ki; iyi niyetli bir çözüm bulacağız" dedi.

Sabancı Holding ile Fransızlar arasında CarrefourSA'da yaşanan sıkıntı Temmuz ayında CarrefourSA Yönetim Kurulu Başkanı Haluk Dinçer'in aralarında bulunduğu üst düzey yöneticilerin istifasıyla kamuoyuna yansımıştı. İstifa nedeni olarak da Carrefour tarafından 'gerekli destek ve yardımın' verilmemesi gösterilmişti.

Sabancı Holding, CarrefourSA'daki hisseleri konusunda stratejik danışmanlık almak için bu yıl Rothschild firması ile anlaşmıştı. CNBC'deki habere göre hisselerle ilgili 2012'nin sonuna kadar nihai bir karar çıkması beklenmiyor.

CarrefourSA'nın yüzde 38.8'i Sabancı Holding'in, yüzde 58.2'si de Carrefour'un elinde bulunurken geri kalan kısmı borsada işlem görüyor.

Kaynak: HürriyetGüvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri