Sapphire Çocuk Kulübü, çocukların yeteneklerini keşfediyor

15 Temmuz 2011 Cuma

Çocukları kültür ve sanatla buluşturmayı ve sürpriz etkinliklerle onları heyecanlandırmayı amaçlayan Sapphire Çocuk Kulübü kapılarını açıyor. Sapphire Çocuk Kulübünde Temmuz ayı sonuna kadar her hafta sonu düzenlenecek aktivitelerle Sapphire Çarşıya gelen çocuklar için ünlü bir sanatçı olmak ya da dünyanın öbür ucuna gitmek artık çok kolay!

sapphire-cocuk-kulubu-cocuklarin-yeteneklerini-kesfediyor
Sapphire Çocuk Kulübü etkinlikleri kapsamında; yarından (16 Temmuz) itibaren her hafta sonu Bugün Ben Kimim?, Bugün Ben Neyim?, Bugün Nereye Gitsem? başlıkları altında atölye çalışmaları gerçekleştirilecek. Çocuklar Sapphire Çarşının onlar için özel olarak hazırladığı alanda Picasso ve Miro gibi resim yaparken, Afrika ve Meksikanın yerel sanatları ile tanışma fırsatı bulacak. Çocukların mimar ya da oyuncakçı olmak için büyümeyi beklemeleri gerekmeyecek. Yarın düzenlenecek Bugün Picassoyum çalışmasında çocuklar, Picasso gibi kübist resimler çizerken, ertesi gün Bugün Afrikadayım başlıklı atölye çalışmaları ile Afrika Maskeleri ve Afrika takıları üretecek. 23 Temmuzda Bugün Bir Mimarım atölyesinde, üç boyutlu ev projeleri geliştirecek olan çocuklar, 24 Temmuzda Büyük usta Mironun sürrealist resimlerinin röprodüksiyonlarını yapacak. 30 Temmuzda düzenlenecek Bugün Meksikadayım atölyesinde çocuklar; Aztek desenli magnetler ve Aztek dokumaları üretirken, çocuklar Temmuz ayının son gününde Bugün Bir Oyuncakçıyım çalışmasında kendi peluş oyuncaklarını hazırlayacak. Dünya müzikleri Sapphirede Sapphire Çarşıda çocukların yanısıra diğer ziyaretçilere yönelik etkinlikler de devam ediyor. Sapphire ziyaretçileri Temmuz ayı boyunca her hafta sonu gün boyunca dünya müziklerinin farklı örnekleri ile tanışma fırsatı bulacak. Bu kapsamda Kumbiya Turka Kolombiya; Cuba Latin Grubu, Küba; Piatango Piazolla Project, Arjantin, Libertad ve Andaluz ile Portekiz ve İspanyol müzikleriyle şenlenecek Sapphire Çarşı, Akdeniz Çigan Grubunun hareketli ezgilerine ev sahipliği yapacak.


Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri