Saray, 2023 hedefini belirledi

17 Eylül 2012 Pazartesi

2023 yılında 5 milyar TL ciro, 500 milyon dolar da ihracata ulaşmayı planlayan Saray, dünya gıda devi olma yolunda ilerliyor. Geçen yıl 72 milyon dolar ihracat gerçekleştiren Saray, bu yıl ihracatta da yüzde 30 büyüme hedefinde

saray-2023-hedefini-belirledi

Stratejisini global bir marka haline gelme vizyonu ile şekillendiren firmalardan biri olan Saray Holding, 2023 hedefini belirledi. Saray 2023’de 5 milyar TL ciro, 500 milyon dolar da ihracata ulaşmayı planlıyor.

Saray Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sami Özdağ, “1979 yılında Saray Limited Şirketi unvanıyla o dönemde misafir şekerleri, toffe şekerler, akide şekerleri ve lokum üretimi ile başladık ve 1981 yılında “Saray“ markasını tescilleyerek 1 milyon lira sermayeyle bisküvi, gofret, çikolata, kek, kraker, sakız ve şekerleme kategorilerinde, tüketicinin damak zevkine uygun fabrikasyon üretime girdik. 4 Ekim 1996 tarihinde, şirketlerimizin yeni yatırımlarını koordine etmek, onları uluslararası arenada daha güçlü temsil etmek ve kurumsal yapı oluşumunu tamamlamak için merkezi İstanbul’da olan Saray Holding çatısı altında bugünkü güçlü, istikrarlı ve kurumsal yapımıza kavuştuk. Bugün ise Saray şemsiyesi altında 400’ün üzerinde ürün var. 31 yıldır ürettiğimiz bütün ürünlerde Saray markasını kullanıyoruz. Markaya büyük önem veriyoruz. Markalı ürünler kategorisinde ilk üçteyiz.  O günden bugüne Türkiye ile birlikte büyüdük” diye konuştu.

Yurt içi ve dışında toplam her gün yaklaşık 7 milyon adet Saray markalı ürün tüketildiğini söyleyen Özdağ, Türkiye’de 250 bin satış noktasının yüzde 25’ine ulaştıklarını vurguladı. Saray markalı ürünlerimiz için hedefimiz, 2013’de toplam satış noktalarının yüzde 50’sine girebilmek” dedi.

Geniş bir ürün yelpazesi ile çalışmalarını sürdüren Saray’ın ürün gamını her geçen gün genişlettiğini dile getiren Sami Özdağ, “Yeni ürün projelerimiz var. Her yıl olduğu gibi bu yıl da tüketicilerimize farklı lezzetler sunmak için çalışmalarımız var. Çıkaracağımız ürünler tüketicilerimizin damak zevklerine hitap edecek, çok farklı ürünler olacak. Orta ve uzun vadede sektörümüzle ilgili tüm gelişmelere ve oluşan dünya trendlerine uygun ürün bazlı ve kapasite artışına yönelik yatırım projelerimiz var” diye konuştu.

87 ülkede Saray ürünleri yer alıyor
Yurt dışı pazarda da güçlü olan Saray, ihracat yelpazesini hızla genişletiyor. Dünyanın 87 ülkesinde kendi markaları ile yer aldıklarını dile getiren Sami Özdağ,  dünya pazarlarında markalı büyüme stratejisi izlediklerini kaydetti. İhracatta 87 olan ülke sayısını 100’e çıkarmayı planlayan Özdağ,  geçen yıl 72 milyon dolar ihracat gerçekleştirdiklerini kaydetti.

Bu yıl ise ihracatta yüzde 30 büyümeyi planladıklarını ifade eden Özdağ, “Afrika’da iyi bir imajımız var. Bununla birlikte Ortadoğu, Avrupa, Amerika Kıtası ve Türk Cumhuriyetleri’nde varız. Ürünlerimiz 87 ülkeye gitmekle birlikte en az 25 ülkede tüketicinin tercih ettiği ürünler arasında yer alıyor. ABD ve Avrupa pazarında güçlenmek için İsviçre’de Saray International A.G. isminde bir şirket kurduk. Avrupa’da ve Amerika’da pazarlama ve satış operasyonlarımızı Saray International yapıyor ve başında İsviçreli bir CEO’muz var. Afrika ve Ortadoğu’yu ihmal etmeyeceğiz ama asıl hedeflerimiz gelişmiş bölgeler” diye konuştu. 


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri