İngenico'dan şok sektör atılımı

27 Şubat 2015 Cuma

İngenico Group artık EFT-POS çözümlerine ek olarak resmen yazar kasa firması olarak da faaliyetlerini sürdürecek

ingenicodan-sok-sektor-atilimi

Ingenico Group 'Vergi Usul Kanunu'nda yapılan değişiklikler sonrasında Gelir idaresi Başkanlığı'nca aldığı onayla birlikte resmen yazar kasa firması oldu. Kanun gereği yapılan değişiklikle ‘‘Katma Değer Vergisi Mükellefleri’’nin faaliyetlerinde seyyar EFT-POS cihazı kullananlara ve yol kenarı otopark hizmeti veren mükelleflere 1 Ekim 2013 tarihinden itibaren EFT-POS özelliği olan yeni nesil ödeme kaydedici cihazları (ÖKC) kullanma mecburiyeti getirilmişti.

Kayıp ve kaçakların önlenmesi amacıyla tüm ödemelerin 'akıllı yazarkasalar' ile kontrol edilmesini kapsayan uygulamada kredi kartıyla yapılan işlemler maliye tarafından uzaktan denetlenebilecek. Dünyada bir ilk olan ve kayıt dışı ekonomiyle mücadele anlamında bugüne kadar atılmış en önemli adımlardan biri olarak gösterilen uygulamayla vergi gelirlerinin artırılması hedefleniyor.

Uygulama kapsamında, perakende mal veya hizmet satan tüm işyerleri 1 Ocak 2016 tarihinden itibaren basit/bilgisayar bağlantılı yeni nesil ödeme kaydedici cihazları kullanmak zorunda olacak. Ingenico Türkiye ve Ortadoğu Genel Müdürü Alpay Sidal, yapılan kanun değişikliği sonucunda yazar kasa firma lisansı aldıklarını belirtirken “İngenico olarak Türkiye'de EFT-POS ve çözümleri konusunda 20 yıldır faaliyet gösteriyor ve tüm bankalarla çalışıyoruz. İngenico deneyim ve kalitesini yazarkasa dünyasında da müşterilerimize sunacağız. İş ortağımız PAVO ile de çalışmalarımızı arttırarak devam ettireceğiz.” dedi.Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri