Sektörün liderleri Gıda Konferansı’nda buluştu

21 Şubat 2013 Perşembe

Gıda sektörünün profesyonellerini buluşturan “Gıda Konferansı 2013” İstanbul Ataşehir Marriott Hotel Asia’da önceki gün (19 Şubat) gerçekleştirildi. Resmi açılışı Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı İstanbul İl Müdürü Kasım Piral ve Türkiye Süt, Et, Gıda Sanayicileri ve Üreticileri Birliği (SETBİR) Yönetim Kurulu Başkanı Murat Yörük tarafından yapılan konferansa, sektörün önde gelen firmalarının üst düzey yöneticileri katıldı

sektorun-liderleri-gida-konferansinda-bulustu

Konferansta, İstanbul Teknik Üniversitesi Kimya-Metalurji Fakültesi Gıda Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Dilek Boyacıoğlu, Celal Bayar Üniversitesi Gıda Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Doç Dr. Özlem Tokuşoğlu, Tohum Sanayici ve Üreticileri Alt Birliği (TSÜAB) Teknik Birim Başkanı Mehmet Uyanık, Multivac Türkiye Genel Müdürü Bahri Yağımlı, Ege Chelab Şirket Müdürü Özgür Uyar, Reysaş Taşımacılık ve Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı Durmuş Döven, Ekonomi Bakanlığı İhracat Genel Müdürlüğü İhracatı Geliştirme Uzmanı Gamze Kahyaoğlu Aytaç ve Tüm Gıda Dış Ticaret Derneği Başkanı Mustafa Manav, sektöre ilişkin çarpıcı değerlendirmelerde bulundu.

Konferansın “Gıda Pazarında Yer Almak, Marka Yaratmak ve Mevcut Markayı Korumak” konulu forumunda ise “Gıda” ve “Marka” ilişkisi ele alındı. Reis Gıda Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Reis, “Güvenilir Marka Yaratmak” ve “Mevcut Markayı Korumak” başlıklı bir konuşma yaparken, Saatchi &Saatchi Stratejik Planlama Direktörü Viktor Kuzu, “Gıdanın Lezzeti Reklama Yansıyor Mu?” başlıklı konuşması ile gıda tatlarının,  reklamla olan ilişkisini ve algıda seçiciliğini anlattı.

Forumda, Türkiye İhracatçılar Meclisi Turquality Proje Müdürü Gökhan İçel, “Türk markalarının yurtdışında markalaşması ve devlet destekleri” ile “Turquality Programı”nı tüm detayları ile dinleyicilerle paylaştı. Metro Grosmarket Grup Müdürü Ayşin Işıkgece ise “Satmak İçin Almak” başlıklı konuşmasında, süpermarketlerde yer almak için sektörel değerlendirmelerde bulundu.
Gıda sektöründe faaliyet gösteren firmaların üst düzey yöneticilerinin katıldığı “Gıda Konferansı 2013” ile katılımcılar, ticari faaliyetlerine vizyon katacak noktaları sektörün uzmanlarından öğrenirken, tarafsız bilgilendirme ve networking imkânı elde etti.Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri