Seyidoğlu’nun önümüzdeki süreç için hedefleri belli oldu

17 Eylül 2015 Perşembe

Geleneksel lezzetlerin 65 yıllık üreticisi Seyidoğlu Gıda, 400'e ulaşan ürün gamıyla yeni pazarlara açılmaya hazırlanıyor

seyidoglunun-onumuzdeki-surec-icin-hedefleri-belli-oldu

Ar-Ge yatırımlarıyla geleneksel helva ve reçel konseptini daha da geliştirdiklerini anlatan Genel Müdür Mehmet Göksu: “Şu anda 25 ülkeye Geleneksel Osmanlı Lezzetlerini ihraç ediyoruz. Hiç ürün satmadığımız ülke kalmayacak şekilde farklı konseptlerde lezzetler üretiyoruz. Hedef 50 ülkeye ulaşmak. Hindistan cevizli helva, irmik tatlısı, meyveli helva, yaz helvası gibi hafif tatlılarımıza yurt dışında ilgi büyük. Anne tarifiyle hazırladığımız bol meyveli reçelleri Amerika'dan Rusya'ya dünyanın dört bir yanına ihraç etmeye başladık. Dünyada Seyidoğlu lezzetini tattırmadığımız ülke kalmasın istiyoruz. Dünya çapında tüm gıda ve tedarik fuarlarına katılıyoruz.” diye konuştu.

Worldfood İstanbul fuarında hazırladığı 120 kilogramlık helva ile fuarın ilgi odağı olan Seyidoğlu Gıda, ziyaretçilerin yoğun ilgisiyle karşılaştı. İstanbul CNR Fuar Merkezinde düzenlenen ve pek çok ülkeden katılım ve ziyaretçinin olduğu fuarda Seyidoğlu Gıda kakao, fıstık ve sade helvadan oluşan 120 kilogramlık dev helvası fuar ziyaretçilerinin dikkatini çekti. Fuar boyunca standından sıcak tahin helva tadımı da yapan firma fuardan memnun ayrıldı. Seyidoğlu'nun geleneksel lezzetleri yeni neslin seveceği modern ve özgün lezzetlerle harmanladığını ifade eden Mehmet Göksu, “Worldfood Gıda Fuarına uzun yıllardır katılıyoruz. Hem sağlıklı hem besleyici özelliği olan tahin, pekmez gibi ürünleri sevdirmek için karışımlar yeni formüller kullanarak üretim yapıyoruz.  Şu anda 400'e ualaşan ürün çeşidimizi 500'e çıkarmak için Ar-Ge yatırımlarına öncelik tanıyoruz.” dedi.

Ağırlıklı olarak kış aylarında tüketilen helva ve tatlı çeşitlerine artık yaz aylarında da talep geldiğine dikkat çeken  Göksu, “Firma olarak daha hafif kalorili ve bol meyveli tatlılara yöneliyoruz. Geleneksel tatlıların yanı sıra yeni üretmeye başladığımız tatlılarda da sıcak yaz aylarına uygun ferahlatıcı ve hazmı kolay formüllere öncelik tanıyoruz. Hindistan cevizli helvanın yanı sıra un helvası, fıstıklı irmik helvası ve çocuklara özel Pepe lisanslı muzlu, çilekli ve sade kâğıt helvalarımız da piyasaya sürüldü. Sıcak yaz aylarında sofraları hafif tatlılarla donatacağız.” şeklinde konuştu.


1 milyon TL’lik ek kapasite yatırımı yapıldı
Seyidoğlu Gıda olarak yatırımlarına ara vermeden devam ettiklerini aktaran Göksu: “Pasta, Baklava ve Şerbetli tatlılar için 1 milyon liralık ek kapasite artırımı yatırımına imza attık. Bu alanda mağazalarımız başta olmak üzere tüm tedarikçilerimiz için özel lezzetler hazırlıyoruz. Kapasite yatırımının hemen ardından şu anda fabrikamızın yanında yeni bir ek tesisin inşaatına başladık. Birkaç ayda devreye girecek bu tesisle Hadımköy Organize Sanayi Bölgesinin en güzel restoranını ve fabrika satış mağazasını devreye sokacağız.” diye konuştu.Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri