Shopping Fest’e Babalar Günü dopingi

14 Haziran 2013 Cuma

Gezi Parkı olaylarıyla sönük başlayan İstanbul Shopping Fest'i Babalar Günü hareketlendirdi. Son 4 gündür cirolar yüzde 30 artarken, babalar için 1 milyar lira harcanması bekleniyor

shopping-feste-babalar-gunu-dopingi

Bu pazar kutlanacak olan Babalar Günü, Gezi Parkı olayları nedeniyle tatsız başlayan İstanbul Shopping Fest'e (İSF) doping oldu. 10 Haziran'da başlayan ancak yeterli ilgi göremeyen İSF, Babalar Günü'ne özel yapılan ekstra indirim ve promosyonlarla hareketlendi. Hafta başından itibaren cirolarda yüzde 10 ila 30 arasında artış kaydedildi.

Hedef 1 milyar liralık ciro
Birleşmiş Markalar Derneği (BMD) Başkanı Hüseyin Doğan, ertelenen talebin son 4 gündür devreye girdiğini söyledi. Doğan, “Babalar Günü heyecanımız sürüyor. Perakende piyasasında normalleşme başladı. Satışların bu ay pik yapacağını düşünüyoruz” dedi. Babalar Günü dolayısıyla geçen yıl 1 milyar liranın üzerinde harcama gerçekleştiği kaydedildi. Bu yılki cironun da aynı seviyede olacağını belirten Doğan, “Shopping Fest sönük başladı. Ancak cirolar her geçen gün artıyor” şeklinde konuştu. İSF'nin yanı sıra Babalar Günü'ne özel promosyonlar da devreye girdi. Orka Group Genel Koordinatörü Osman Arar, festivale özel yüzde 40 indirim yaptıklarını, ancak Babalar Günü dolayısıyla da bazı markalarında ekstra promosyonlar uyguladıklarını söyledi. Arar, satışların bu ay yüzde 15 arttığına dikkat çekerek, "Bu ayki satışların geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 5-10 daha yüksek olacağını düşünüyoruz" dedi.

"Ciromuz yüzde 22 arttı"
Süvari’nin Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Coşkun, satışların son günlerde arttığını söyledi. Coşkun, geçen yılın aynı dönemine göre cironun yüzde 22 arttığını açıkladı. Bu ayı yüzde 30’luk bir artışla kapatacaklarını belirten Coşkun şöyle konuştu: “Satışlarda İSF mi yoksa Babalar Günü mü etkili oldu bilemiyoruz. Ancak İSF'nin etkisinin önümüzdeki günlerde daha da artmasını bekliyoruz.”

Kaynak: Özge Yavuz / Sabah


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri