Starbucks tekrarı olmayacak bir hikâye yazıyor

02 Eylül 2015 Çarşamba

Starbucks, kahve tutkunlarının karşısına yepyeni bir konseptle çıkıyor. Dünyada nadir bulunan kahve çekirdeklerinin özel bir yöntemle kavrulup demlendiği Reserve™ mağaza konseptinin Türkiye’deki ilk örneği, Nişantaşı’nda kahve tutkunlarını ağırlamaya başlıyor

starbucks-tekrari-olmayacak-bir-hikaye-yaziyor

Starbucks artık ziyaretçilerine günün değil, ‘An’ın kahvesini ikram edecek. Çünkü bu anın –belki de- bir daha tekrarı olmayacak. Kahve kültürünün dünyadaki en önemli temsilcilerinden Starbucks, her geçen gün yeni bir keşifle, olağanüstü bir fincan kahve elde etmek için sanat, bilim ve yeteneği buluşturuyor. Starbucks, kahve uzmanlarının, her yıl kahve yetiştiriciliğinin yapıldığı ülkelere gerçekleştirdikleri gezilerde, binlerce kahve çekirdeği içinden keşfettikleri bir tutam leziz kahveyi, kahve tutkunlarıyla paylaşıyor. Starbucks dünyasında bu kahvelere StarbucksReserve™ deniyor.

Dünyada nadir bulunan kahve çekirdekleri, önce, Reserve™ kahveler için özel olarak kurulan Seattle’daki kavurma tesisinde, Starbucks’ın 44 yıllık deneyimi sonucunda ulaştığı uzmanlığı ile lezzetleri ortaya çıkartacak şekilde kavruluyor. Daha sonra Reserve™’e ve Starbucks’a özgü Clover makinesinin yanı sıra PourOver ve CoffeePress gibi özel yöntemlerle demlenerek, kahve severlere ikram ediliyor.


Binlerce rakımdan fincana gelen eşsiz deneyim
Her birinin kendine has ve eşsiz hikâyesi olan bu çok özel kahvelerle, StarbucksReserve™ mağazalarında tekrarı olmayan hikâyeler yazılıyor. StarbucksReserve™ kahvelerinin arkasında, çekirdekten fincana kadar uzanan çok zengin bir hikâye var. En özel kahve çekirdeklerini elde etmek için 30’dan fazla ülkedeki çiftçilerle birlikte çalışan Starbucks, nadir bulunan kahve çekirdeklerini seçiyor. Starbucks, bu kahvelerin nasıl kavrulacağını özenli bir çalışmayla belirliyor. Yalnızca bu kahveleri kavurmak için, Washington Seattle'da StarbucksReserve™ Kavurma ve Tadım Salonu adında, benzeri olmayan bir tesis bulunuyor.

Starbucks, yarım asra yaklaşan tecrübesiyle en kaliteli çekirdekleri elde ederken, her bir kahveye özel demleme yöntemi kullanıyor. Sadece Starbucks’ta kahvenin lezzetini ortaya çıkaran, nüansları göz önüne seren, her fincanda lezzet katan “tek fincanlık demleme yöntemi” Clover uygulanıyor. Clover kahvenin tadının da kokusu kadar iyi olması gerektiğinden yola çıkılarak geliştirilmiş; bugün tüm dünyada sadece Starbucks mağazalarında sunulan bir demleme yöntemi olarak, Reserve™ kahvelerinin tatlarının en yoğun ve mükemmel şekilde deneyimlenmesini sağlıyor.

 

Türkiye ilk olarak Colombia Tolima ve East Timor Ermera ile tanışacak
StarbucksReserve™ Nişantaşı Mağazası’nda ilk olarak kahve severlere; kavrulmuş ceviz ve kakao çekirdeği lezzetinin hissedildiği Starbucks Reserve® Colombia Tolima ile limonsu ve çiçeksi lezzetler, hafif biberimsi baharat aromalarının ağır bastığı Starbucks® East Timor Ermera kahveleri sunulacak. Ancak bu kahveler limitli miktarda olduğu için kahve severlerin ellerini çabuk tutması gerekiyor, zira her iki çeşitten de sadece 500’er bardak demlenebilecek kadar mevcut.
-


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri