Starbucks'tan 5 milyon dolarlık jambon davası

22 Temmuz 2013 Pazartesi

Starbucks, 5 yıldır birlikte çalıştığı jambon üreticisi Wellshire Frams'a 5 milyon dolarlık tazminat davası açtı

starbuckstan-5-milyon-dolarlik-jambon-davasi

Starbucks’ın dava gerekçesi, Wellshire Farms’ın jambonlarından bakteriye rastlanması. Müşterilerden gelen şikayetler üzerine sandviçlerdeki jambonları incelemeye alan Starbucks, jambonlarda yüksek oranda bakteriye rastlanmasının ardından Wellshire Farms’a dava açtı.

2008 yıldan beri tedarikçisi olan Wellshire’ın ürünleriyle ilgili ilk şikayetlerin iki yıl sonra gelmesinin ardından Starbucks sıcak sandviçlerinin içerisinde jambon kullanımını kaldırmıştı. Olayın ardından Starbucks Wellshire ile olan anlaşmasını tamamen bitirmek istemesine rağmen marka tarafından durumun tekrarlanmayacağına dair ikna edilmişti.

Ancak arkası kesilmeyen şikayetler sonucunda yetkililer jambonun laboratuvar ortamında incelenmesine karar verildi. Pek de iç açıcı olmayan sonuçlar jambonun zararlı bakteriler içerdiğini ortaya çıkardı.

Sağlık garantisinin her şeyden önemli olduğunu vurgulayan Starbucks sözcüsü Zak Hutson, “2010 yılında şikayetler başladığından beri söz konusu markanın ürünlerini sandviçlerimizde kullanmıyoruz. Şanslıyız ki kimse bu durumdan ciddi bir zarar görmedi” diye konuştu.

Kaynak: RadikalGüvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri