Sütaş’tan Balkanlar’a ikinci adım

25 Mart 2013 Pazartesi

Sütaş, Makedonya Üsküp’ün ardından Romanya’nın başkenti Bükreş’te satın alma işlemlerini tamamladığı süt ve süt ürünleri tesisi ile Balkanlar’a ikinci adımını attı

sutastan-balkanlara-ikinci-adim

Balkanlar’da bir yıl içerisinde ikinci yatırımı yaptıklarını belirten Sütaş Yönetim Kurulu Başkanı Muharrem Yılmaz, “Romanya’daki tesisimizin devreye girmesiyle birlikte Avrupa Birliği pazarlarına da ulaşmayı hedefliyoruz” dedi.

Romanya’nın Balkanlar’da çok önemli bir pazar olmasının yanı sıra, Avrupa için stratejik öneme sahip bir erişim noktası olduğunu vurgulayan Yılmaz, Romanya’daki tesislerinin günlük 500 tonluk kapasitesiye sahip olduğunu ve ülkede bu kapasitenin gerektirdiği süt üretiminin gelişmesi için, üniversite, üreticiler, sektörün diğer paydaşları ve hükümetler ile işbirliği içerisinde çalışacaklarını belirtti.

500 kişilik istihdam
Muharrem Yılmaz, “Bir yıl içerisinde Sütaş’ın Romanya’daki doğrudan istihdamının 300 kişiyi aşmasını, yatırımlar tamamlandıktan sonra ise bu sayının 500’e ulaşmasını bekliyoruz. Süt ürünleri sektörünün bitkisel tarım, hayvancılık, lojistik ve hizmetler sektöründe yarattığı dolaylı istihdam da göz önüne alındığında, Sütaş’ın bu yatırımının da bölgede üretim, istihdam ve gelir dağılımı açısından önemli sonuçlar doğuracağını öngörüyoruz” diye konuştu.

Kaynak: Radikal


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri