Suudi Arabistan pazarında DeFacto rüzgarı esiyor

02 Ağustos 2016 Salı

Yurt dışında mağaza ağını genişleten DeFacto, Suudi Arabistan pazarına hızlı girdi. İlk mağazasını Riyad’da açan DeFacto, yılsonuna kadar 15 mağazaya, 5 yıl içinde de 46 mağazaya ulaşmayı hedefliyor

suudi-arabistan-pazarinda-defacto-ruzgari-esiyor

Yurt dışında 12 ülkede faaliyet gösteren DeFacto, yurt dışında büyümeye devam ediyor. Faaliyet gösterdiği ülkelerdeki mağaza sayısını artırmanın yanı sıra yeni pazarlara girerek hizmet ağını genişleten şirket, 2016 yatırımları kapsamında Suudi Arabistan pazarına giriş yaptı.

 

Yılsonuna kadar mağaza sayısı 15 olacak
Suudi Arabistan’daki ilk mağazasını Riyad Sahara Mall’da hizmete açan DeFacto yatırımlarını hızla sürdürerek yılın ilk yarısında 7 şehirde 8 mağazaya ulaştı. DeFacto, Suudi Arabistan’daki mağaza sayısını 2016 yılı sonuna kadar 15’e, önümüzdeki 5 yıl içinde de 46 mağazaya yükseltmeyi hedefliyor.

 

DeFacto’nun Suudi Arabistan pazarına girişiyle ilgili bir açıklama yapan DeFacto Yönetim Kurulu Başkanı İhsan Ateş, yurt dışında hem fiziksel mağaza sayılarını artırarak hem de e-ticaret yatırımları ile dünya çapında gerçek bir moda markası olma yolunda emin adımlarla ilerlediklerini söyledi. 2016 yılında 7 yeni ülkeye girme ve 50 yeni mağaza açmayı planladıklarını anlatan Ateş: “Bu hedeflerimiz kapsamında Suudi Arabistan’daki ilk mağazamızı Riyad’da hizmete açtık ve ülkede 7 şehre yayılarak 8 mağazaya ulaştık. Arap müşterilerimizin DeFacto ürünlerine olan ilgisi ve yoğun talepleri nedeniyle öncelikle yatırım bölgelerimiz arasına aldığımız Suudi Arabistan’da bu yıl sonuna kadar mağaza sayımızı 15’e çıkarmayı hedefliyoruz. Amacımız, yurt içinde hem de yurt dışında gerçek bir moda markasından giyinmek isteyen herkese ulaşan dev bir zincir olmak.” diye konuştu.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri