Darty’den açıklama

10 Ağustos 2012 Cuma

Darty Türkiye, Teknosa tarafından satın alınacağına dair, yayın kuruluşlarında yer alan haberlere istinaden açıklama yaptı

dartyden-aciklama

Açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Darty’nin bazı yayın organlarında yer aldığı gibi Türkiye’de el değiştirme sürecinde olması söz konusu değildir. Hiçbir resmi dayanağı olmayan bilgilerle üretilen bu tür haberler gerçeği yansıtmamaktadır. Türkiye'de aynı sektörde faaliyet gösterdiğimiz bir rakibimizin bu tür söylentilerin ortaya çıkması için ortam yaratması tarafımızca doğru bulunmamaktadır.

Darty’nin bağlı bulunduğu Kesa Electrical PLC de (Darty Group) Türkiye’nin ve Darty Türkiye'nin büyümesine inanmaktadır ve kesinlikle satma fikirlerinin olmadığını vurgulamaktadır. Buradan da anlaşılacağı üzere Darty’nin Türkiye’de yoluna başarılı ve sağlıklı bir şekilde büyüyerek devam etmekten başka bir düşüncesi bulunmamaktadır.

Avrupa’nın beyaz eşya ve teknoloji perakendeciliği alanındaki en büyük firmalarından Kesa Electrical PLC’nin bir parçası olan Darty, Türkiye’ye yatırım yaptığı ilk günden beri hizmet, ürün ve fiyat politikasıyla başarılı ve istikrarlı bir şekilde büyümesine devam etmektedir. Türkiye’de her yıl beş yeni mağaza açma hedefiyle hareket eden Darty, 2012’de de bu hedefine doğru ilerlemektedir. Haziran ayında Bodrum’da bu yılki 4’üncü ve toplamda 28’inci mağazasını açan Darty, Eylül ayında da Bursa mağazasını açarak büyümesini sürdürecektir.”

Sözkonusu haber ise şöyle:
İngiliz Darty, yüzde 25 payla en büyük hissedarı olan Knight Vinke ile yeni bir strateji belirleyeceğini açıkladı. Avrupa'daki krizin de etkisiyle düşen satışlar, son bir yıl içinde Darty hisselerinin yüzde 62 değer kaybetmesine yol açtı. Knight Vinke, piyasanın güveninin tekrar kazanmak ve hissedarlar için değer yaratmak için harekete geçeceklerini söyledi. Vinke konuyla ilgili ayrıntı vermezken, Reuters'ın görüşüne başvurduğu analistler, Knight Vinke'nin Darty'nin Fransa yatırımına çok önem verdiğini, Paris Borsası'na açılmak istediğini, Türkiye, İtalya ve İspanya'daki operasyonları bırakabileceğini belirtti. Şirketin Londra Borsası'ndan da çıkabileceği belirtiliyor.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri