Teknosa 2 yıla yurt dışında

08 Ağustos 2012 Çarşamba

Yurt içinde bünyesine kattığı yeni markalarla büyüyen Teknosa, yurt dışında da yatırım atağına hazırlanıyor. Genel Müdür Nane, "Hedefimiz 2 yılda çevre ülkelere açılmak" dedi

teknosa-2-yila-yurt-disinda

Teknosa Genel Müdürü Mehmet Nane, hedeflerinin 2-3 yıl içinde Türkiye'deki stabilizasyonu sağlamak, ondan sonra da çevre ülkelere açılmak olduğunu söyledi. Yabancılarla görüşüp görüşmediklerine yönelik sorulara da yanıt veren Nane, "Biz artık kapı çalıyoruz. Çünkü Türkiye'yi Batı Avrupa ile kıyasladığımızda pazar çok fragmente oldu" dedi.

Markaya ihtiyacımız yok
Sektörde konsolidasyon beklediklerini anlatan Nane, "Çünkü o kadar rekabeti kaldıracak derin bir pazar yok. Çok net bir sloganımız var 'Satan varsa biz alıcıyız' diyoruz. Kapımızı çalarlarsa açarız, kapılarını çalarsak açmalarını bekleriz" diye konuştu. Firmaların operasyonlarını satın aldıklarını, marka satın almadıklarını söyleyen Nane, "Araştırmalarda birinci çıkıyoruz. Markaya ihtiyacımız yok" dedi. "Türkiye'nin kendi içinde ekonomik bir problemi yok" diyen Nane, "İhracatımız arttı, ithalatımız azaldı. Cari açık kapandı. Bu önümüzdeki dönemlerde de devam edecek" diye konuştu. Organize perakendenin ekonominin barometresi olduğunu söyleyen Nane, "Geçen yıl çift haneli büyüdük. Bu yıl yine yüzde 10'un üzerinde büyüyeceğimize inanıyorum" dedi.

Tüketiciye samimi davranıyoruz
Krizin Çince "fırsat" anlamına geldiğini söyleyen Nane, "Tüketicilerle kurduğumuz samimiyetin göstergesi olarak gördüğümüz firma kart adedimiz 2 milyon 800 bine geldi" dedi. 71 ilde 280 mağazaları bulunduğunu, 3 bin 500 kişiye istihdam yarattıklarını, 1 milyar TL ciroya yaklaştıklarını anlatan Nane, "Üretici firmalar 'Müslüman köyünde salyangoz satıyorsunuz' diyorlardı. Aynı ürün grubundan farklı markaları tek çatıda tüketiciyle buluşturmak üzere yola çıktık" dedi.

Hedef 10 milyon turist
Shopping Fest'le ilgili değerlendirmelerde bulunan Nane, "Bugüne kadar İstanbul'un tarihi ve turistik yanını ortaya çıkardık. Eğlence, alışveriş, gastronomi, tarih ve turizmle birleşince 5'i bir yerde gerdanlık oluyor. Hedefimiz 2015'te turist sayısını 10 milyona, kişi başı harcamaları da bin dolara çıkarmak" dedi.

Dijital kütüphane kuruyor
Zamana Direnen Eserler projesini de anlatan Nane, İstanbul Üniversitesi ise çalıştıklarını belirterek, "100 binden fazla eser var. Çok özel scannerlar aldık. Eserler tek tek taranıyor. Yarısı tamamlandı. 3 yıllık sürecimiz var. Digital olarak web sayfasından da bu eserler görülebilecek" diye konuştu.

Kaynak: Şelale Kadak / Sabah


Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri