TGSD’den Anadolu’daki üreticilere çağrı var!

04 Temmuz 2017 Salı

Türkiye Giyim Sanayicileri Derneği (TGSD) 10’uncu İstanbul Moda Konferansı’nı bu yıl 11-12 Ekim 2017 tarihlerinde Çırağan Palace Kempinski İstanbul’da “Why Turkey” teması ile gerçekleştirecek

tgsdden-anadoludaki-ureticilere-cagri-var

10’uncusu gerçekleşecek olan konferans’ta Türkiye’de hazır giyim sektörünün gücü, sürdürülebilirlik anlayışı ve bölgede rakipsiz bir iş ortağı olarak yetkinlikleri vurgulanacak. Konferans’ın ikinci gününde düzenlenecek B2B - İkili İş Görüşmeleri Platformu ise önemli iş anlaşmalarına zemin hazırlayacak. B2B - İkili İş Görüşmeleri Platformu’nun yerli üreticiler için önemli iş fırsatları barındırdığına dikkat çeken TGSD Başkanı Şeref Fayat: “Başta Bursa olmak üzere Anadolu hazır giyim üretimi açısından çok stratejik öneme sahip. Yerli ve yabancı alım ofisleriyle yapılacak iş anlaşmalarında önemli bir payı Bursalı üreticiler alacak. Tarihte İpek Yolu’nun önemli kavşak noktalarından biri olan Bursa bugün hazır giyim ihracatı konusunda da önemli üretim üslerinden biri. Hazır giyim ihracatından en yüksek payı alan iller arasında İstanbul’dan sonra İzmir, Denizli, Bursa, Adıyaman, Mardin, Tekirdağ, Gaziantep, Kahramanmaraş, Şanlıurfa, Batman, Adana, Malatya, Ordu, Kırklareli, Tokat ve Mersin yer alıyor. Anadolu’da faaliyet gösteren tüm üreticilere çağrı yapıyoruz, Ekim ayında bir arada olalım. Üretim gücümüzle, 3 milyar dolarlık anlaşmaya birlikte imza atalım.” dedi.

 

Anadolu’daki üretici için önemli fırsatlar var


Dünyanın en büyük marka ve alım gruplarının üst düzey yöneticilerinin konuşmacı olarak katılacağı Konferans’ta deneyimler ve beklentiler paylaşılacak. Konferans’ın birinci gününde moda ve tasarımdan sürdürülebilirliğe sektörün öncelikli gündem konuları tartışılacak.

 

Birçok önemli marka bir arada


Konferansın ikinci gününde ise B2B - İkili İş Görüşmeleri Platformu oluşturulacak. Konferansın ayrılmaz bir parçası olan ve geçen yıllarda olduğu gibi  bu yıl da binin üzerinde ikili görüşmeye sahne olması beklenen Platform katılımcılardan büyük ilgi görüyor. Boyner, DeFacto, Koton gibi yerli, Bestseller, El Corte Ingles, Hermes Otto, Marks & Spencer, New Look, Pimkie, Spring Near East Manufacturing, Varner ve VFgibi yabancı hazır giyim sektörünün çok önemli alım ofisleri ve markalarını ağırlayacak olan platformun çok sayıda iş anlaşmasına ortam hazırlaması TGSD’nin en önemli hedeflerinden biri.

 

Türkiye’nin gücü dünyaya duyurulacak


Konferans hakkında bilgi veren TGSD Başkanı Şeref Fayat, “Why Turkey?” sloganıyla, bölgenin en gelişmiş hazır giyim sektörüne sahip ülkesi olan Türkiye’nin, 2017 ve devamında hazır giyim alanında en ideal iş ortağı olduğunu vurgulamak istediklerini söyledi. Fayat şöyle devam etti: “Why Turkey? sloganı itici gücümüz olacaktır. Ülkemizin hazır giyim alanında gücünü ve vazgeçilmezliğini dünyaya duyurmak istiyoruz. Diğer yandan Konferansımızın bu yıl da  iş anlaşmalarına da zemin hazırlayacak B2B- İkili İş Görüşmeleri Platformu ile benzeri organizasyonlardan farklılaşacağına ve somut getirilerin elde edildiği bir iş ortamı olacağına inanıyoruz.”Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri