TPF yeni yönetim kurulu belli oldu

02 Aralık 2010 Perşembe

Türkiye Perakendeciler Federasyonu (TPF) 3’üncü Olağan Genel Kurulu geçtiğimiz günlerde yapıldı. TPF’nin yeni yönetim kurulu üyeleri de görevlerini teslim aldı

tpf-yeni-yonetim-kurulu-belli-oldu

Özlem ELGÜN HARPUTLUOĞLU

Türkiye Perakendeciler Federasyonu 3’üncü Olağan Genel Kurulu, geçtiğimiz günlerde Ankara Aktif Metropolitan Otel’de gerçekleştirildi. Divan Heyeti’nin oylanmasının ardından başlayan Genel Kurul, faaliyet raporlarının okunması ve yeni dönem gelir giderlerinin ibraz edilmesiyle devam etti. Sonrasındaysa iki yıl süreyle görev yapacak yeni Yönetim Kurulu oy birliğiyle belirlendi.

Yeni Yönetim Kurulu şu isimlerden oluşuyor:
Selamet Aygün
Turan Özbahçeci
Reşat Narman
Mustafa Altunbilek
Yaşar Ayhan
İbrahim Özhan
Vahdet Sarıkaya
Osman Polat
Bayram Akyüz
Ali Tabak
Mahmut Kara

TPF’nin tüzüğü gereği Yönetim Kurulu Başkanı oybirliğiyle kabul edilen yeni Yönetim Kurulu’nun ilk toplantısında göreve atanacak. Bilindiği gibi Genel Kurul’dan önce TPF üyeleri Selamet Aygün isminde birleşmişti. Yeni başkanın önümüzdeki hafta içinde görevine başlaması bekleniyor.

Şeref Songör’ün veda konuşması
Başkanlığı devreden Şeref Songör, konuşmasında kısaca şunlara değindi: "2006 yılında arkadaşlarımızın teveccühüyle TPF başkanlığı onurunu yaşadım. Bu dönemde öncelikle birlikte çalıştığım tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Sesimizi daha güçlü duyurmamıza yardımcı olan basınımıza ve desteğini gönülden veren tüm sektör temsilcilerine teşekkür ediyorum. Kurucu başkanlık onurunu yaşattıkları için tüm üyelerimize teşekkür ederim. Ben bu görevi sadece sektöre değil Türk halkına ve ülkemize bir hizmet gibi görüyorum. Yeni yönetimimizin başarısı için bu zamana kadarki projelerin devamı adına fikirlerimizi paylaşmaya ve yeni projeler için destek vermeye devam edeceğiz. Burada bulunan bütün arkadaşlarımızın yeni yönetim kurulumuza ve yeni başkanımıza birlik beraberlik içinde destek olacaklarına inanıyorum".

Selamet Aygün’den eski yönetime teşekkür
TPF üyelerinin fikir birliğiyle başkan adayı seçilen ve görevine yeni Yönetim Kurulu tarafından seçildikten sonra başlayacak olan Selamet Aygün, konuşmasında kısaca şunları söyledi: "Sivil Toplum Örgütleri"nde kurucu başkanların işi her zaman zordur. Ben bunu tarım toprağına benzetirim. Susamış toprağa su verildiğinde ilk zamanlar toprak suyu emer ve dışarıdan bir şey görünmez. Ancak bir süre sonra sulanan toprak yeşermeye başlar. Kurucu başkanlık da buna benzer. Bu açıdan Şeref Bey’i özellikle tebrik etmek istiyorum. Onunla birlikte görev yapan önceki dönem Yönetim Kurulu’na da teşekkür ediyorum. Bundan sonraki dönemde federasyonumuzu el birliğiyle nicelik ve nitelik açısından büyütmeye devam edeceğiz. Bütün arkadaşlarımızın birlik içinde ismim üzerinde uzlaşması bana ayrı bir sorumluluk veriyor. Buna layık olmak için elimizden gelen çabayı sarf edeceğiz".

Genel Kurul, yapılan plaket töreninin ardından sona erdi.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri