Türkiye Amerika’dan daha cazip

13 Eylül 2013 Cuma

Düzenlenİş forumuna katılan Çinli İShanghai Aimore’un Genel Müdürü Yu Hui, Amerika’dan çay, kuruyemiş, antep fıstığı ve benzeri gıda ithalatı yaptıklarını anlatarak, “Bu ürünler Türkiye’de daha kaliteli ve ithalat maliyeti daha düşük. Bu ürünleri Türkiye’den ithal edebiliriz” dedi

turkiye-amerikadan-daha-cazip

Hui, gümrük vergilerinin düşürülmesi gibi altyapı çalışmalarının tamamlanması halinde dış ticaret faaliyetlerini Türkiye’de yapacaklarını kaydetti.  İki ülke halkının turistik amaçlı karşılıklı ziyaretlerin ise kültürel bir diyalog zemini oluşturacağının altını çizen Çinli genel müdür, önümüzdeki yıllarda ticari ilişkilerin artacağına inandığını ifade etti.

Guangdong Jingying reklam şirketi genel müdürü Zheng Qianping iki ülke arasındaki iletişimin yeterli düzeyde olmadığını fakat TUSKON’un düzenlediği bu gibi organizasyonlar sayesinde bu sorunun aşılabileceğini söyledi. Her ülkenin kendine göre gümrük yasalarının olduğunu belirten Qianping, firmaların bu yasalara göre kendilerini ayarlamaları gerektiğini, bunun ticari ilişkiler açısında sorun olmadığını ifade etti.

Shaanxi Lantian turizm şirketi sahibi Wang Wei, Türkiye’nin sahip olduğu genç nüfusun iki ülke arasındaki ticari ilişkiler açısından önemli olduğunu fakat bunun Türkiye’nin tanıtım çalışmalarını artırması ile desteklenmesi gerektiğini belirtti. Türkiye’ye ilk defa gelen Wei, beklediğinden çok daha gelişmiş bir ülkeyle karşılaştığını, Türkiye’de büyük bir turizm potansiyeli olduğunu ifade etti.

Kaynak: ZamanGüvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri