Türkiye köprü görevi görecek

27 Aralık 2013 Cuma

Deichmann Türkiye Genel Müdürü Atilla Özkul, “Gelecek dönemde Türkiye üzerinden ortadoğu ülkelerine açılma projemiz var” dedi

turkiye-kopru-gorevi-gorecek

Deichmann Türkiye Genel Müdürü Atilla Özkul, Deichmann’ın 2013’te 100’üncü yılını kutladığını söyleyerek, “Şirketimiz bu 100 yıla, 23 ülkede 3 bin 500’ün üzerinde mağaza sığdırdı” dedi.

Deichmann’ın Almanya’dan sonra en fazla yatırım yaptığı ülkenin Türkiye olduğunu belirten Özkul, “Türkiye’yi bir yatırım merkezi olarak oldukça önemsiyoruz. 2014 yılı içinde özellikle Anadolu’nun birçok farklı şehrinde 20 mağaza açmayı hedefliyoruz” diye konuştu. Özkul, “Deichmann olarak gelecek dönemde Türkiye üzerinden Ortadoğu ülkelerine açılma gibi bir projemiz sözkonusu” dedi.

Tüketici kitlemiz arttı
2013 yılının Deichmann için başarılı geçtiğini kaydeden Özkul, “Yıl başında faaliyete geçen online alışveriş kanalımızla hedefimizi daha da büyüttük. Bu sayede hitap ettiğimiz tüketici kitlesini genişleterek ciromuzda belirgin bir artış sağladık” diye konuştu.

Özkul, şöyle devam etti, “Yaz ve kışı mevsiminin tahminimizden geç gelmesi, bazı aylarda satış hedeflerimizi yakalarken zorlanmamıza sebep oldu. Perakendede mevsimsellik ve ‘özel günler’ kuşkusuz büyük önem taşıyor. Havaların soğumasıyla, gerek online gerekse mağaza satışlarımızda büyük bir ivme kaydettik.”

100’üncü yılda 100 mağaza
Deichmann’ın 100’üncü yılını Türkiye’de 100’üncü mağaza ile kutlayacaklarını söyleyen Atilla Özkul, şöyle devam etti, “Deichmann olarak 2013 yılında büyüyen organizasyonel yapımız ve açılan 20 yeni mağazamızla beraber toplamda 250 kişiye istihdam sağladık. Bu hedefimizi 2014 senesinde de sürdürmeyi planlıyoruz. Açacağımız mağaza sayısı ile doğru orantılı olarak iş gücü kaynağı yaratmaya devam edeceğiz. Biz 2014 hedeflerimizi de olumlu senaryolar üzerine kurduk” dedi.

Kaynak: Milliyet / Eylem Türk


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri